Zawitali do powiatu

06.08.2014
Przyjechali turystycznie na Warmię i Mazury, ale znaleźli również czas na spotkanie w urzędzie. Mowa o grupie mieszkańców z powiatu Osnabrück, która postanowiła odwiedzić nasz region, a przy okazji spotkać się na chwilę ze starostą olsztyńskim. W zeszłym roku powiaty obchodziły 15-lecie partnerskiej współpracy.

 Spotkanie otworzył starosta olsztyński Mirosław Pampuch, który przybliżył gościom region i historię współpracy obu powiatów. Zachęcał również do przyjazdu na Warmię i Mazury.

- Mam nadzieję, że to miejsce was zauroczy i będziecie odwiedzać nas częściej.

Wśród gości obecna była wiceprezydent miasta Osnabrück, Birgit Strangmann, która pogratulowała powiatom tak dobrych relacji.

- Za sobą mamy trudną przeszłość, ale dzisiaj w przyjacielskich relacjach siadamy i rozmawiamy. To zasługa wielu osób, również tych, które nawiązywały pierwsze kontakty samorządowe.

Wiceprezydent wtórował jeden z organizatorów wyjazdu, jak również jeden z prekursorów kontaktów pomiędzy powiatem olsztyńskim i Osnabrück, Andreas Stahlkamp.

- Są w naszych powiatach osoby, które są siłą napędową tego partnerstwa i pan do nich należy - zwrócił się do starosty olsztyńskiego. Warto dalej te relacje budować, dla lepszej przyszłości – dodał.

Goście rozmawiali o współpracy, piłce nożnej oraz o planie wizyty w naszym regionie.  Na stole zaś królowały jabłka z polskich sadów. Starosta poczęstował nimi gości.

- Smaczne, zdrowe, my je zjemy z przyjemnością – zachwalał starosta, nawiązując do akcji promującej jedzenie polskich jabłek.

DSC00676DSC00686