Zaświadczenie z ewidencji uczniowskich klubów sportowych/klubów sportowych działających w formie stowarzyszenia, których statuty nie przewidują prowadzenia działalności gospodarczej, prowadzonej przez Starostę Olsztyńskiego

Załatw sprawę podczas wizyty w urzędzie

Wydział Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej

I piętro, pokój 105

telefon 89 521 05 36, 89 523 28 80

Przyjmuje interesantów w godzinach 7:00-15:00

Wymagane dokumenty
  • wniosek o wydanie zaświadczenia (wypisu) z ewidencji klubów sportowych/uczniowskich klubów sportowych — w formie dokumentu wniosek do pobrania poniżej,
  • dowód uiszczenia opłaty — nie dotyczy uczniowskich klubów sportowych.
Ważne informacje
  • Zgodnie z art. 217 ust. 2 pkt 2 Kodeksu Postępowania Administracyjnego zaświadczenie wydaje się jeśli osoba ubiega się o zaświadczenie ze względu na swój interes prawny w urzędowym potwierdzeniu określonych faktów lub stanu prawnego.
  • W przypadku gdy osoba ubiegająca się o wydanie zaświadczenia nie wykazała interesu prawnego w urzędowym potwierdzeniu faktów lub stanu prawnego organ ma możliwość wydania postanowienia o odmowie wydania zaświadczenia.
  • W przypadku, kiedy organ – ze względu na brak danych – nie może wydać zaświadczenia o treści wskazanej we wniosku zainteresowanego, wydaje postanowienie o odmowie wydania zaświadczenia o treści żądanej przez wnioskodawcę.
  • Należy zwrócić uwagę, aby wniosek podpisany był przez osoby uprawnione zgodnie ze Statutem Klubu.
  • Dokumenty można składać pocztą tradycyjną na adres: Starostwo Powiatowe w Olsztynie, Plac Bema 5, 10-516 Olsztyn, przez elektroniczną skrzynkę ePUAP (posiadając możliwość podpisu elektronicznego kwalifikowanego) lub osobiście na Stanowisku Pracy do Spraw Obsługi Interesantów. Składane dokumenty powinny być oryginalne, podpisane oraz czytelne; ewentualne poprawki – skreślenia poprzedniej treści, powinny być podpisane przez uprawnione osoby.
  • W sytuacji upływu kadencji i nieaktualnych władz klubu sportowego stan ten będzie opisany w zaświadczeniu.
Opłaty

Kluby sportowe: opłatę skarbową w wysokości 17 zł za wydanie zaświadczenia z ewidencji należy uiścić na rachunek bankowy Urzędu Miasta Olsztyna, Plac Jana Pawła II nr 1, 10-101 Olsztyn – Wydział Podatków i Opłat 09 1030 1508 0000 0008 2310 0003 (Bank Handlowy S.A.).

Uczniowskie Kluby Sportowe: zwolnione z opłaty skarbowej.

Termin i sposób załatwienia sprawy

Zaświadczenie wydawane jest w ciągu 7 dni.

Zaświadczenie przesyłane jest na adres klubu sportowego/uczniowskiego klubu sportowy, wskazany we wniosku lub może zostać odebrane osobiście przez osobę uprawnioną.

Tryb odwoławczy

W przypadku wydania postanowienia o odmowie wydania zaświadczenia bądź postanowienia o odmowie wydania zaświadczenia o treści żądanej przez osobę ubiegającą się o nie, przysługuje prawo wniesienia zażalenia do Samorządowego Kolegium Odwoławczego Olsztynie wnoszone za pośrednictwem Starosty Olsztyńskiego w terminie 7 dni od daty doręczenia postanowienia.