XXII Stawigudiada

Gmina Stawiguda zaprasza 11 lipca 2015 r. od godz. 10:00 na XXII Gminny Festyn „Stawigudiada 2015”. Impreza jest organizowana nieprzerwanie od 1994 roku i jest najważniejszą imprezą plenerową w gminie. Przez te lata na stawigudzkiej scenie wystąpiło wiele gwiazd polskiej estrady, wśród nich: Piersi, 2+1, Tercet Egzotyczny, Happy End, Bayer full, Harlem, Wojtek Gąsowski, Iwona Węgrowska, Andrzej Rosiewicz, Jan Pietrzak, Grupa Rafała Kmity, Genowefa Pigwa, Stan Tutaj i wielu innych. W bieżącej edycji festynu gwiazdą będzie Małgorzata Ostrowska.

Impreza rozpocznie się około godz. 10:00 tradycyjnym Turniejem Szóstek Piłkarskich o Puchar Wójta Gminy Stawiguda i Turniejem Piłki Plażowej o Puchar Sołtysa wsi Stawiguda. Zarówno turnieje, jak i reszta festynu odbędą się na terenie stadionu sportowego w Stawigudzie. Również o godzinie 10:00 organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na imprezę towarzyszącą – spływ kajakowy, organizowany w ramach projektu GOK w Stawigudzie - „RekreAkcja”.

Część rozrywkowa rozpocznie się uroczystością pożegnania dyrygenta chóru „Legenda”. Wiktor Żołnierek od pierwszej próby zespołu , tj listopada 2002 roku był jego dyrygentem, aranżerem, akompaniatorem. Jego praca kształtowała całą działalność chóru. Ze względów osobistych podjął decyzję, że swoją pracę kończy w lipcu tego roku. Na koncert pożegnalny złożą się występy lokalnych zespołów - oczywiście chóru „Legenda” i zespołu „Kosejder” ze Stawigudy, a także chóru „Konsonans” z Tomaszkowa.

Po raz pierwszy na stawigudzkiej imprezie pojawi się muzyka country w wykonaniu warszawskiej formacji Trace. Imprezę poprowadzi Maciej Gąsiorek, aktor Teatru "Rampa", znany też z programu TVP dla dzieci „Budzik”, gdzie wcielał się w rolę krasnala Piksela. Nie zabraknie konkursów i turnieju dla rodzin.

plakat stawigudiada 2015_do wiesci z powiatu