XII Międzynarodowe Święto Folkloru

19 lipca po raz dwunasty w Biskupcu odbędzie się barwne święto muzyki i tańca ludowego.

Międzynarodowe Święto Folkloru to impreza ciesząca się od lat wielką sympatią mieszkańców i turystów. Będzie to jak zwykle świetna okazja do poznania i porównania dziedzictwa kulturowego różnych krajów, prezentowanego przez muzyków, śpiewaków i tancerzy na najwyższym poziomie. Tradycyjnie występy w amfiteatrze poprzedzi przejście artystów przez centrum miasta. Goście po drodze będą prezentować swoje umiejętności wokalne i taneczne. O godz. 17:00 w amfiteatrze miejskim rozpocznie się widowisko tańca i muzyki. Tym razem do Biskupca przyjadą artyści z Ukrainy, Grecji, Indii, Bułgarii i Panamy. Zobaczyć będzie można także regionalne zespoły: Węgojską Strużkę i Warmińską Kuźnię.

W związku z organizacją Międzynarodowego Święta Folkloru, w dniu 18 lipca (czwartek) o godz. 18:00 zamknięty zostanie tymczasowy parking na terenie amfiteatru. Zostanie on ponownie otworzony w sobotę.

19 lipca (piątek) od godz. 6:00 parking przy kościele bł. Karoliny (ul. Warszawska) będzie wyłączony z użytkowania. O godz. 16:00 z ww. parkingu ruszy korowód, który będzie się poruszał ulicą Warszawską, Placem Wolności, ul. 1-go Maja, w kierunku al. Niepodległości aż do miejskiego amfiteatru, gdzie spodziewany jest ok. godz. 17:00. W związku z powyższym mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym. Kierowców prosimy o zachowanie czujności i stosowanie się do poleceń służb porządkowych.

Folklor Biskupiec plakat