Wywoływali uśmiech na twarzach małych pacjentów

06.07.2015

Dzięki inicjatywie dorosłych, mali pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Ameryce mieli okazję spędzić dzień pełen atrakcji, nagród i uśmiechu. 4 lipca przed budynkiem szpitalnym odbył się Festyn Rodzinny. Bogaty program imprezy i słoneczna pogoda sprawiły, że wśród uczestników znalazło się wielu gości również spoza placówki. Na najmłodszych czekały zabawy z animatorami „Karuzeli Kultury”. Były kolorowe tatuaże, ogromne bańki mydlane i balonowe ZOO oraz przejażdżki na kucyku.


Na starsze dzieci czekały konkursy, quizy oraz konkurencje sportowe przygotowane przez partnerów festynu: Nadleśnictwo Jagiełek, Komisariat Policji w Olsztynku, Ochotniczą Straż Pożarną w Olsztynku. Na miłośników zabytkowych pojazdów czekały motory i wozy policyjne. Dla chętnych organizowane były przejażdżki.


Dużą popularnością cieszył się konkurs na temat bezpiecznych wakacji przygotowany przez jedną z firm komputerowych. Główną nagrodą był tablet.
Na scenie odbyły się pokazy talentów dziecięcych: zespołu Wariatki oraz Szarlotka z Miejskiego Domu Kultury w Olsztynku oraz pacjentów Szpitala w Ameryce.


Bezpłatnie można było posilić się bigosem z młodej kapusty czy kromką chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem oraz kiełbaską z ogniska, jednak w taka pogodę najlepszym powodzeniem cieszyły się zimne napoje.


- Uśmiechy, radość na twarzach dzieci, a nasza w sercach, to bez wątpienia ów cel, który w tak niezwykły sposób udało nam się zrealizować - mówi Katarzyna Walkowiak ze Szpitala w Ameryce. - Gorąco dziękujemy wszystkim sponsorom, dzięki których ofiarności udało nam się zorganizować festyn. Bez ich pomocy nie byłoby to możliwe. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólna zabawę.