Wystawa malarska w starostwie

Od kilku dni w budynku starostwa zobaczyć można wystawę malarską Koła Plastycznego „Paleta” działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach. W tym roku mija 16 lat od chwili narodzenia się pomysłu stworzenia grupy artystycznej.

– Na początku nie było to właściwie koło, a malutkie kółeczko, a dzięki przychylności dyrekcji GOK w Dywitach koło szybko się rozwijało. W momencie jego tworzenia grupa liczyła 3 malarki, dziś należy do niej już 30 kobiet. Na zajęcia malarskie w domu kultury dojeżdżają nie tylko panie z Dywit, ale także z Olsztyna – mówi Joanna Kitkowska, instruktorka i wieloletni opiekun grupy.

Z każdym rokiem do koła wstępują kolejne osoby marzące o rozwijaniu swoich pasji, a poziom warsztatu i dojrzałość artystyczna członkiń grupy szybko zaczęły być doceniane podczas konkursów skierowanych do plastyków amatorów. Malarki z Dywit zdobywają nagrody i wyróżnienia podczas niemal każdego Wojewódzkiego Przeglądu Plastyki Nieprofesjonalnej w Mrągowie i Przeglądu Sztuki Nieprofesjonalnej Kobiet „Kobiece Impresje” w Dywitach.

Członkinie koła od lat przyjaźnią się z „Muminkami”, niepełnosprawnymi osobami będącymi pod opieką wspólnoty Wiara i Światło. Organizują też zajęcia międzypokoleniowe dla dzieci oraz osób starszych. Współdziałają również z innymi grupami z dywickiego domu kultury, biorą udział w imprezach i uroczystościach na terenie gminy m.in. w dożynkach oraz kiermaszach i przekazują obrazy na aukcje charytatywne.

Kilkanaście prac malarskich zobaczyć można przez najbliższy tydzień w holu budynku starostwa przy wydziale obsługi interesanta. Zachęcamy do oglądania wystawy.