Wyróżnienia dla sołtysów z terenu powiatu

12.03.2018
10 sołtysów z powiatu olsztyńskiego zostało wyróżnionych przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego podczas obchodów Samorządowego Dnia Sołtysa na Warmii i Mazurach.

9 marca w hali Expo Mazury w Ostródzie odbył się Samorządowy Dzień Sołtysa na Warmii i Mazurach. W uroczystości wzięło udział około 1000 osób. Z całego województwa zostało wyróżnionych 100 sołtysów zaangażowanych w aktywizację lokalnych społeczności oraz inicjujących działania mające wpływ na poprawę wizerunku miejscowości wiejskich, na ochronę dziedzictwa kulturowego czy rozwój wiejskiego krajobrazu.

- To święto jest okazją by docenić wielki trud i wysiłek wkładany w prace na rzecz rozwoju sołectwa. Stanowią Państwo wielką armię ludzi aktywnych, pełnych inicjatyw i zapału, zachęcających mieszkańców do wolnego działania. Jesteście wielką siła zmieniającą na co dzień oblicze polskiej wsi- mówił Marszałek Gustaw Marek Brzezin.

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Andrzej Turek – Sołectwo Łęgajny, Monika Wieczorek- Sołectwo Droszewo, Krystyna Łowczyk- Sołectwo Nowa Wieś Mała, Bogumiła Brewka- Sołectwo Bukwałd, Andrzej Królikowski- Sołectwo Łupstych, Jolanta Górecka- Sołectwo Potryty, Janina Tyburska- Sołectwo Godki, Alicja Grzywaczyk- Sołectwo Kolno, Halina Żydecka- Sołectwo Mierki, Agnieszka Kincel- Sołectwo Purda

Serdecznie gratulujemy i życzymy satysfakcji z pełnionej funkcjiFot: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie