Wyjątkowy koncert nie tylko dla Babć i Dziadków

16.01.2017
Będzie radość, będzie piękna muzyka, będą emocje! Mowa o koncercie "Od ucha do ucha", w którym 21 stycznia o godz. 18:00 wystąpi ponad 120 uczniów Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach, Olsztynku, Barczewie i Biskupcu. Na gościnnej estradzie Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie zabrzmią połączone chóry dziecięce, którym towarzyszyć będą pedagodzy - instrumentaliści. To doskonała okazja, by sprawić miły prezent obchodzącym w najbliższy weekend swoje święto Babciom i Dziadkom. Bilety w symbolicznej cenie 10 zł są do nabycia w kasie filharmonii.

Koncert pod patronatem Starosty Olsztyńskiego Małgorzaty Chyziak poprowadzi Janusz Ciepliński, na co dzień dyrektor PSM w Dywitach, znany też z brawurowej konferansjerki. Jak mówi, program jest bardzo atrakcyjny. - Usłyszymy przede wszystkim utwory o tematyce zimowej i świątecznej. Obok klasycznych polskich kolęd pojawią się równie piękne, choć mniej znane kolędy pochodzące z różnych krajów Europy.   Mistrzowsko zaaranżowane w stylu jazzowym, rozrywkowym i folkowym, z pewnością zyskają uznanie publiczności. Wśród małych i dużych solistów usłyszeć będzie można m.in. Patrycję Jackowską, utalentowaną wokalistkę jazzową, laureatkę Grand Prix Festiwalu Jazzu Tradycyjnego "Złota Tarka" w Iławie, niedawną absolwentkę Akademii Muzycznej w Gdańsku, a obecnie nauczycielkę eksperymentalnej klasy śpiewu estradowego w PSM I st. w Dywitach oraz jej podopieczne. Solistom towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy, saksofon, klarnet oraz sekcja rytmiczna stworzona przez znakomity olsztyński zespół Blue Side, kierowany przez gitarzystę Jacka Kowalskiego - zachęca dyrektor.

Lubiany przez wszystkich repertuar, różnorodna stylistka połączona z  entuzjazmem dzieci i pasją nauczycieli – zawodowych muzyków, wokalistów i instrumentalistów, gwarantują niezapomniane wrażenia!

 

„OD UCHA DO UCHA” Koncert Zimowy Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach
Wykonawcy:
Połączone chóry dziecięce z PSM w Dywitach oraz filii w Barczewie, Biskupcu i Olsztynku

Dyrygenci
Marcelina Gładysiak
Anna Błaszczyk

Soliści wokaliści:
Patrycja Jackowska, Ewa Giska, Ewa Seferynowicz, Anna Błaszczyk

Instrumentaliści:
Olga Kłosowska - skrzypce
Krzysztof Danielewicz - skrzypce
Marta Rusiniak - altówka
Monika Wielechowska- wiolonczela
Dominik Jastrzębski - klarnet
Kamil Wiącek - saksofon
Adam Giska - gitara
Tomasz Michalak – akordeon, fortepian,

Gościnnie Zespół Blue Side:
Jacek Kowalski – gitara elektryczna
Adam Starowicz – gitara basowa, kontrabas
Piotr Pawlak - perkusja
Michał Kuczkowski – keyboard
oraz Paweł Ejzenberg – śpiew

Kierownictwo muzyczne: Ewa Giska, Tomasz Michalak