Wygodniej, bezpieczniej i ładniej w Marcinkowie

02.10.2014
Mieszkańcy Marcinkowa w gminie Purda mogą korzystać z nowego chodnika w ich wsi. Jak mówią, inwestycja Powiatu Olsztyńskiego zdecydowanie zwiększyła bezpieczeństwo i komfort poruszania się, a także poprawiła estetykę wsi.

Chodnik o długości prawie 700 metrów zrewitalizowano wzdłuż drogi powiatowej przebiegającej przez Marcinkowo. Na wysokości szkoły pojawiły się barierki oddzielające jezdnię i pierwsze oznakowane przejście dla pieszych. Dzieci, które idą do szkoły mogą czuć się bezpiecznie. – Taki był nasz zamysł, aby poprawić bezpieczeństwo pieszych w Marcinkowie – mówi starosta olsztyński, Mirosław Pampuch. - Przy okazji wypiękniała również miejscowość.

Nowa inwestycja cieszy wszystkie pokolenia. - Teraz mogę wygodniej i bezpieczniej spacerować - cieszy się pan Leon, mieszkaniem Marcinkowa. Jak mówi, mimo zaawansowanego wieku (92 lata), nie może odmówić sobie codziennego spaceru.
- Wcześniej nie mogłem poruszać się bezpiecznie, chodziłem o lasce. Teraz całe Marcinkowo stoi przede mną otworem - dodaje inny mieszkaniec wsi, poruszający się przy pomocy balkonika rehabilitacyjnego.

Inwestycja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego pod nazwą „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007 – 2013”. Wartość projektu to ponad 320 tysięcy, dofinansowanie wyniosło ponad 260 tysięcy, zaś wkład Powiatu Olsztyńskiego to około 60 tysięcy.

DSC01542poprDSC01531DSC01534DSC01540DSC01541