WOŚP zagra w powiecie

07.01.2015
W niedzielę 11 stycznia w powiecie olsztyńskim po raz 23 zabrzmi orkiestra serc. W tym roku zagra dla podtrzymywania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powołane zostały w niemal wszystkich gminach naszego powiatu. W programach imprezy znalazły się koncerty, prezentacje taneczne, mecz, kąpiel Morsów oraz aukcje, licytacje i kiermasze ciast.

DOBRE MIASTO
Na terenie gminy Dobre Miasto orkiestra zagra w miejscowościach Dobre Miasto, Barcikowo, Głotowo, Cerkiewnik - tam od godz. 9:00 będzie prowadzona kwesta. O godz. 17:00 w dobromiejskim kinie Przyjaźń odbędzie się koncert. W programie: Rozśpiewane Serduszka, Camerton, Pasja, Det Małs, Hop-Hopowe Iskry. Odbędą się również pokaz zumby, tańca nowoczesnego street dance, licytacja i loteria fantowa. Wśród ofiarowanych na licytację przedmiotów są meble, karnety do kosmetyczki, fryzjera i na siłownię. Fantami są m.in. kalendarze, koszulki, torba i koszulka z autografem Krzysztofa Hołowczyca.

GMINA BISKUPIEC
W Biskupcu w godz. 9:30-13:15 będzie przeprowadzona kwesta uliczna na rzecz WOŚP. W godz. 15:00- 20:00 w Biskupieckim Domu Kultury odbędą się koncerty charytatywne i aukcje. Na godz. 19:30 zaplanowano koncert zespołu Berkut. O 20:00 podziwiać będziemy tradycyjne światełko do nieba i fajerwerki.

GMINA OLSZTYNEK
Tu WOSP potrwa 3 dni:
9 stycznia 2015 (piątek)
- MBP w Olsztynku godz. 16:30 – „Ratuj z sercem w bibliotece”, czyli m.in. nauka pierwszej pomocy przedmedycznej
- sala sportowa ZS-P w Waplewie godz. 17:00 - „Orkiestrowe granie”, czyli występy, zabawa i aukcja

10 stycznia 2015 (sobota)
- sala sportowa Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Olsztynku godz. 15:00 – mecz towarzyski radnych Rady Miejskiej vs. Radni Młodzieżowej Rady Miasta

11 stycznia 2015 (niedziela)
- sala widowiskowa Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Olsztynku godz. 16:00 – „Koncert Kolęd” Finał WOŚP, występy, aukcja gadżetów; występy gości z Kaliningradu (zespół taneczny „Pokonanie”, zespół folklorystyczny „Kalinushka”

GMINA STAWIGUDA
W gminie Stawiguda orkiestra zagra w niedzielę w Stawigudzie, Rusi, Tomaszkowie, Bartągu:
- Stawiguda, hala sportowa Publicznego Gimnazjum przy ul. Leśnej 1, godz. 15:00 – sklepik WOŚP, licytacje, kiermasz ciast oraz występy gimnazjalistów, grupy tanecznej „Palm Face”, Studia Piosenki z GOK Stawiguda, chór „Legenda”, Ben Kolczyński – koncert muzyki anglo-celtyckiej

- Bartąg, przedszkole przy ul. Nad Łyną 57, godz. 10:00-15:00 – kiermasz książek, wypieków oraz licytacja m.in. przetworów domowych, prac przedszkolaków, gadżetów WOŚP

-  Ruś, świetlica „Nad Łyną”, godz. 16:00-19:00 – sklepik, licytacja, kawiarenka kawowo-ciastowa oraz Jasełka w wykonaniu dzieci ze świetlicy w Rusi

- Tomaszkowo, świetlica „Dom Warmiński” w Bartągu przy ul. Żurawiej 3, godz. 16:00 – sklepik niespodzianka, licytacja gadżetów WOŚP, kiermasz wypieków własnych, popis przy keyboardzie, występ dzieci ze świetlicy w Tomaszkowie, godz. 16:00 – występ chóru KONSONANS, godz. 17:00 – występ grupy tanecznej „Palm Face”

 GMINA DYWITY
Gmina Dywity włącza się do WOŚP pod hasłem „Pozytywnie zakręceni”. W sali widowiskowej GOK w Dywitach w godz. 15:00-18:00. W programie miedzy innymi: kolędy w wykonaniu Zespołu Wokalnego CANTEMUS, występ przedszkolaków z Dywit, grupa teatralna z Frączek, grupy taneczne GOK, przejażdżki na quadach. Tradycyjnie otwarta będzie też Orkiestrowa Kawiarenka.

GMINA JEZIORANY
Jeziorany zapraszają do hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji. Od godz. 13:00 można oglądać występy dzieci i młodzieży z jeziorańskich szkół, zespołu muzycznego „Malwa” z Domu Pomocy Społecznej oraz koncerty zespołu D'Dorsh. O godz. 15:00 w świetlicy we Frąknowie odbędzie się licytacja przejazdu z kierowca rajdowym. O 18:00 – morsy zapraszają do wspólnej kąpieli w jeziorze Ring w Tłokowie.

GMINA BARCZEWO
Barczewo 11 stycznia stawia na sport. O godz. 14:00 spod gimnazjum w Barczewie ruszy „Bieg dla WOŚP – wymieniaj kilometry na złotówki”. Od 15:00 w Hali Sportowej Gimnazjum nr 1 im. Ziemi Warmińskiej w Barczewie:
- Tor CrossFit – radni kontra nauczyciele kontra sportowcy
- pokazy sztuki walki: Krav Maga Classic, KS Egida, Taekwondo, Aikido
- pokaz żonglerki piłką – Michał Kobarynko
- występy artystyczne wokalistów z CKiPG
- stoiska kulinarne
Około godz. 17:00 aukcja, o 17:40 – SUPERSTARCIE – mecz „SIATKONOGI” – Pisa vs. Gala

GMINA GIETRZWAŁD
Gmina Gietrzwałd zaprasza do Biesala, gdzie w godz. 16:00-21:00 orkiestra zagra w Wiejskim Domu Kultury w Biesalu. W programie występy artystyczne, licytacja przedmiotów artystycznych i zabawa. Dzień wcześniej, 10 stycznia, w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się Otwarty Turniej Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Gietrzwałd.