Wędrówką życie jedną jest...

Stowarzyszenie Grupa Aktywności Lokalnej „GAL" w Rogiedlach przy współpracy Niepublicznego Gimnazjum Na Rzecz Oświaty w Dobrym Mieście zaprasza na wydarzenie kulturalne jakim jest spektakl „Wędrówką jedną życie jest...". Patronat nad widowiskiem objął starosta Mirosław Pampuch, a patronat medialny „Przegląd Warmiński".

_

Spektakl poetycko-muzyczny wykonują młodzi debiutanci o dużej wrażliwości muzycznej i wyczuciu poezji. Recytować będą Adrian Czaplicki i Edyta Falkiewicz z towarzyszącym zespołem muzycznym w składzie Sylwia Postek, gitara basowa, Kondrad Pawelec, instrumenty perkusyjne, Adrian Czaplicki, gitara akustyczna i wokal. Spektakl odbędzie się w trzech różnych miejscach. Po raz pierwszy zostanie zaprezentowany dnia 15 marca  (czwartek) o godz. 12:00 w Centrum Edukacji i Kultury (CEIK) Olsztyn, dnia 18 marca (niedziela) o godz.17:00 w Centrum Kultury Dobre Miasto oraz dnia 19 kwietnia (czwartek)  o godz. 13:00  w LDK Lidzbark Warmiński.
- Spektakl opowiada o wkraczaniu w dorosłe życie ludzi młodych, stojących na jego progu - mówi Izabela Czaplicka ze stowarzyszenia „GAL" w Rogiedlach.. - Jest interpretacją ich spojrzenia na dorosłe życie wraz z całym jego dobrodziejstwem.
W spektaklu poezja Wisławy Szymborskiej, Adama Asnyka, Jacka Kaczmarskiego, Kazimierza Brakonieckiego, Jadwigi Zalewskiej, Jana Rybowicza przeplata się z poezją śpiewaną autorstwa Marka Grechuty, Jacka Kaczmarskiego, Starego Dobrego Małżeństwa, Jaromira Nohavicy, Czesława Mozil w duecie z Gabą Kulką i tekstami prozy Czesława Miłosza i Edwarda Stachury. Spektakl urządzony jest w prosty sposób, gdyż najważniejsze jest słowo, które zostaje opatrzone ciekawym śpiewem, muzyką, rekwizytem i atmosferą. Muzyka snując się po scenie przenosi akcję w przestrzeń poezji. Patronat nad widowiskiem objął starosta olsztyński Mirosław Pampuch, a patronat medialny „Przegląd Warmiński".

Fot: Archiwum CEiIK Olsztyn