Warsztaty telewizyjne dla młodzieży

23.01.2015
Gimnazjalisto, jeśli interesuje Cię dziennikarstwo i świat mediów, czas rozpocząć karierę! Do 27 stycznia (wtorek) trwają zapisy na bezpłatne telewizyjne warsztaty dziennikarskie. Ich organizatorem jest Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie "Południowa Warmia". W warsztatach mogą wziąć udział młodzi mieszkańcy z gmin: Barczewo, Biskupiec, Kolno, Olsztynek, Purda, Stawiguda i Sorkwity. Zajęcia będą się odbywały od 30 stycznia do 4 lutego w Salonie Muzycznym im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie (ul. Mickiewicza 13).

- Warsztaty poprowadzi Maciej Wróbel, doświadczony dziennikarz telewizyjny, a także operator i montażysta - mówi Iwona Hudź, sekretarz Zarządu Stowarzyszenia. - Młodzież będzie pracowała w dwóch grupach po 9 godzin każda, w tym czasie będzie się uczyć między innymi tego jak się przygotowywać do reportażu i jak umiejętnie go przeprowadzić. Będzie trochę teorii, ale przede wszystkim każda grupa wyjdzie w teren, gdzie nagra materiał, który potem będzie montować. Uczestnicy będą poznawać pracę zarówno przed, jak i za kamerą. Każdy z nich na zakończenie otrzyma certyfikat.

Skąd wziął się pomysł na warsztaty? Członkowie LGD "Południowa Warmia" intensywnie pracują nad utworzeniem kanału telewizji internetowej pod nazwą "Wiejska telewizja internetowa". Nie ukrywają, że jeśli uda im się zrealizować to zamierzenie, chcieliby współpracować z uczestnikami warsztatów dziennikarskich. - Będą mogli nam przesyłać swoje materiały z jakichś ciekawych wydarzeń w swoim środowisku. Wiadomo, że my nie zawsze będziemy mieli możliwość wszędzie dotrzeć, dlatego liczymy na naszych warsztatowców.

Zgłoszenia na bezpłatne dziennikarskie warsztaty telewizyjne są przyjmowane do 27 stycznia 2015 pod adresem: lgd@poludniowawarmia.pl lub telefonicznie pod nr: 89 674 04 85 i 503 169 633. Formularz zgłoszenia można pobrać tutaj: DWT_formularz_zgloszeniowy.

warsztaty_dziennikarskie plakat