„Warmiński Wróbelek” zaśpiewał w Węgoju

29.03.2012

Uczniowie siedmiu szkół z powiatu olsztyńskiego wzięli udział w V_ Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Regionalnej „Warmiński Wróbelek", który zorganizowało Stowarzyszenia Edukacji Lokalnej - CEL w Węgoju. Konkurs z roku na rok ma coraz wyższy poziom.

Konkurs odbył się w sobotę 24 marca w Zespole Szkół Węgojskiego Stowarzyszenia Edukacji Lokalnej - CEL w Węgoju. Wzięli w nim udział uczniowie następujących szkół z powiatu olsztyńskiego: SP2 i SP3 z Biskupca,  uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej w Bredynkach, uczniowie Zespołu Szkół w Kobułtach, Wipsowie, Węgoju oraz Społecznego Gimnazjum Katolickiego w Biskupcu. Uczestnicy konkurowali w trzech kategoriach wiekowych: młodszej kl. I-III, starszej kl. IV-VI i gimnazjalnej.

Wyniki konkursu:
Kategoria młodsza:
miejsce I - Zuzanna Majewska, Agata Szewczak i Natalia Rudnicka ze SP Węgój,
Miejsce II - Dominika Wojszel ze SP Wipsowo,
miejsce III - Marta Macikowska ze SSP Bredynki.
Kategoria starsza:
miejsce I  - Wiktoria Węgierska, Kamila Szyszkowska i Ewelina Błaszczak ze SSP Bredynki, 
miejsce II  - Aleksandra Deptuła i Gabriela Bartczak ze SSP Węgój, 
miejsce III -  Aleksandra Cmiel, Bartłomiej Madej, Aleksandra Rybkiewicz i Katarzyna Rybkiewicz ze SP 2 w Biskupcu.
Kategoria gimnazjalna:
miejsce I - Martyna Borzymowska i Radosław Borzymowski ze Społecznego Gimnazjum w Węgoju,
miejsce II - Aleksandra Kula i Michał Król ze Społecznego Gimnazjum Katolickiego w Biskupcu,
miejsce III - Daria Dymerska z gimnazjum w Wipsowie.

_

Fundatorzy nagród:
Rada Rodziców Zespołu Szkół w Węgoju, Wydział Promocji  Starostwa Powiatowego w Olsztynie, Urząd Miasta w Biskupcu, Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Biskupcu. W jury zasiadali: Barbara Wawrykiewicz - dyrektor Miejskiej Biblioteki w Biskupcu, Iwona Janczara-Bloch z Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Biskupcu oraz Marek Romanowski nauczyciel muzyki w szkole w Węgoju. Statuetkę „Warmińskiego Wróbelka" wykonała nauczycielka plastyki ZS Węgoju - Sylwia Zdunek. Konkurs przygotowała i prowadziła Wanda Koza, nauczycielka Społecznej Szkoły Podstawowej w Węgoju.