III Warmiński Festiwal Dziedzictwa Browarniczego

2 sierpnia zapraszamy na drugi przystanek III Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego do Olsztyna. Pod hasłem: Dziedzictwo Warmii - kultura piwa odbędzie się szereg wydarzeń związanych z tradycjami i historią browarnictwa na Warmii. Zapraszamy do olsztyńskiego amfiteatru na prezentacje artystyczne, będziemy też na trakcie zamkowym, dziedzińcu i w samym pięknym zamku Kopernika.

Na scenie zabrzmi m.in. orkiestra ska z Węgier, czyli jeden z najbardziej żywiołowych młodych zespołów z Europy Środkowej i Wschodniej, w dodatku po raz pierwszy w Polsce - Pannonia Allstars Ska Orchestra z Budapesztu.

paso_fotka

To jeden z najbardziej cenionych przedstawicieli ska, reggae i węgierskiego folku Pannonia Allstars Ska Orchestra (PASO), który wystąpi w Olsztynie w 11-osobowym składzie. Wybór właśnie węgierskiej grupy, która rewelacyjnie wypada na koncertach, nie był przypadkowy.

Pannonia Allstars Ska Orchestra powstał w Budapeszcie w 2003 roku. Muzyka grupy bywa określana jako połączenie wpływów jamajskiego ska i reggae, melodii jazzowych i węgierskiej muzyki folkowej. Zespół wydał do tej pory pięć płyt w tym dwie dla uznanej amerykańskiej wytwórni ska Megalith Records. Zespół występował na największych europejskich festiwalach muzyki niezależnej, ska, w tym na cenionym Sziget Festival w Budapeszcie. Liderem formacji jest ubrany w zręcznie skrojony biały garnitur i kapelusz Krisztof Toth aka Lord Panamo/KRSA. To wulkan energii na scenie, który zaraża do zabawy i tańców wszystkich wokół siebie. W zespole jest 4-osobowa sekcja dęta, dwie gitary, keybord, czy szalone skrzypce.

Dodatkowo przez cały czas trwania imprezy:

  • kiermasz żywności regionalnej (mięsa, wędliny, miody, sery)

  • degustacja warmińskich przekąsek piwnych, czyli "fafernuchów" i "nowolatek"

  • Pivo Warmińskich Chłopów Bosych (degustacja)

  • pokaz Warmińskiego Browaru Parowego - warzenie piwa w 150-litrowym kotle plus degustacja

  • piwa regionalne z Olsztyna i nie tylko

  • stoisko Kwaśne Jabłko - cydr z Warmii (degustacja)

  • pokazy warzenia piwa "na żywo" przez domowych piwowarów z degustacją


 WSTĘP NA IMPREZĘ BEZPŁATNY

Film do zapowiedzi lidera grupy Lorda Panamo pierwszego koncertu w Polsce

PASO w Polsce

Teledyski: PASO - Hallo Gagarin , PASO - Game of Thrones theme (ska version)

 

Olsztyn, plakat WFDB 2014