Warmia i Mazury folklorem podszyte


Regionalne tradycyjne instrumenty, tańce, pieśni i stroje ludowe —  to wszystko będzie można podziwiać podczas koncertu rodzinnego pt. "Mazury", który odbędzie się w niedzielę (14.12) w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. W koncercie „Mazury” wystąpi orkiestra symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego, która wykona następujące kompozycje: Mazura z opery Halka Stanisława Moniuszki, Mazurka op. 50 nr 3 Fryderyka Chopina, Poloneza op. 40 nr 1 Chopina, Mazurka op. 50 Karola Szymanowskiego oraz Tańce na orkiestrę symfoniczną.

Na scenie wystąpią również: Arkadiusz Krawiel (cymbały), Anna Broda (śpiew), Kapela Bałdygów z Mazuchówki koło Wydmin, Muzycy Scholi Węgajty i Transkapeli ze Szczytna oraz Zespół Ludowy Taneczno-Śpiewaczy Dybzaki z Gierzwałdu, Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo” z Olsztyna.

Koncert poprowadzi Agnieszka Krajewska-Werecka.

Podczas koncertu rodzinnego efekty swojej pracy przedstawią uczestnicy warsztatów folklorystycznych realizowanych w filharmonii od 11 października do 13 grudnia. W foyer będzie można również obejrzeć wystawę etnograficzną prezentującą zbiory, archiwalia, eksponaty z regionu Warmii, przygotowaną przez Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku. Swoje prace oparte na tradycji ludowej zaprezentują artyści: Roman Guzek, Anna Bałdyga i Ewa Majcher i Roman Guzek


14 grudnia 2014 (niedziela), godz. 11

Filharmonia Warmińsko-Mazurska

ul. Głowackiego 1, Olsztyn

Bilety w cenie: normalny 30 zł, ulgowy 22 zł, karta melomana 15 zł,
pakiet rodzinny: 22 zł rodzic + 11 zł dziecko