W Gryźlinach skoki z czterech kilometrów!

06.05.2011

Należące do Starostwa Powiatowego w Olsztynie i gminy Stawiguda lotnisko w Gryźlinach na Warmii poszerza swoją ofertę. Od 1 maja można tam również poskakać na spadochronie z wysokości 4000 metrów! Widoki Warmii z góry powalają na kolana.

_

Na powiatowym lądowisku w Gryźlinach ruszył Ośrodek Szkolenia Spadochronowego Atmosfera. W swojej ofercie, poza kursami spadochronowymi, oferuje spadochronowe skoki w tandemie z instruktorem.
- Naszym celem jest stały rozwój lotniska, więc pojawienie się nowego wachlarza usług powietrznych doskonale wpisuje się w tę politykę - mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński.
OSS Atmosfera korzysta z lądowiska w Gryźlinach od 1 maja i tylko w czasie pierwszego, majowego weekendu skoki tandemowe z samolotu Turbolet wykonało ponad 30 osób (najmłodsza Ola z Ostródy miała 14 lat).
- Skok spadochronowy może być idealnym pomysłem na urozmaicenie pobytu na Warmii i Mazurach, wyjątkowym prezentem, uczczeniem jubileuszu, urodzin, czy wieczoru kawalerskiego - mówi Grzegorz „Ivan" Kucharczyk, współwłaściciel OSS Atmosfera, wielokrotny mistrz Polski w skokach, który ma na swoim koncie siedem tysięcy skoków.
Na razie OSS Atmosfera prowadzi swoją działalność w weekendy, ale jeśli będzie taka potrzeba to rozszerzy ofertę także na inne dni tygodnia. Jak mówi „Ivan" skok spadochronem nad Warmią to niezapomniane i ekstremalne przeżycie.
- To wielka przyjemność móc raczyć się widokami, spokojem i czystością otaczającej natury - twierdzi „Ivan".
Sama procedura skoku jest bardzo prosta. Najpierw 10 minut na ziemi i krótkie przeszkolenie, potem 15 minut wzbijania się Turboletem na 4000 metrów, wyskok ze_ statku powietrznego, minuta swobodnego spadania z prędkością 200 km/h i potem rozkoszne osiem minut szybowania na czaszy spadochronu. Amatorzy nieco mniej ekstremalnych emocji mogą także skorzystać z lotu widokowego nad regionem.
Jakub Woźniak, pełnomocnik starosty ds. zarządzania lądowiskiem w Gryźlinach jest przekonany, że uruchomienie nowych usług, to krok w dobrą stronę.
- To uatrakcyjni ofertę lądowiska i będzie sprzyjać jego rozwojowi - uważa Jakub Woźniak.
Grzegorz „Ivan" Kucharczyk dodaje, że jest pozytywnie zaskoczony współpracą z olsztyńskim starostwem.
- Starostwo w Olsztynie to pierwszy z samorządowych właścicieli lądowisk w kraju, jakiego spotkałem na przestrzeni ostatnich 20 lat, który myśli o rozwoju lotniska, a nie podzieleniu terenu i sprzedaży działek - mówi „Ivan". - Lotnictwo i jego usługi są w Polsce traktowane jakoś odrębnie, a to ważny element turystyki kwalifikowanej.
Więcej informacji o działalności OSS Atmosfera na stronach: www.skydiveatmosfera.com i www.tandemy.pl

_