W 60 sekund o Warmii

19.02.2024

Weźcie komórkę, aparat, wyjdźcie z domu i nagrajcie filmik z Warmii. Naszej pięknej krainy. Pokażcie jej walory przyrodnicze, turystyczne. To, co Was w niej zachwyca. My nagrodzimy najlepsze ujęcie.

– Niech to będzie filmowa podróż po Szlaku Świętej Warmii. Jestem ciekawy, jak on wygląda w oczach lokalnych filmowców – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński, przewodniczący Stowarzyszenia Szlak Świętej Warmii.

Pomysł powstał w redakcji portalu Olsztyn.com.pl, który od kilku miesięcy jest partnerem Szlaku i wspiera jego przedsięwzięcia.

– Wprawdzie w nazwie mamy „olsztyński”, ale zasięg i odbiorców z całego regionu, stąd też i nasze zainteresowanie tym ciekawym projektem oraz chęć współuczestnictwa – mówi Jarosław Krawczyk, wydawca portalu. – Zasady konkursu są bardzo proste. Będzie trzeba stworzyć maksymalnie 60-sekundowy filmik, który przedstawi to, co autor uzna za ciekawe na Warmii, co może zainteresować innych do odkrywania naszego regionu.

Wszyscy autorzy opublikowanych w mediach społecznościowych plików video otrzymają w nagrodę książki „Biblioteczki  Szlaku Świętej Warmii”, które pozwolą na głębsze poznanie historii i sekretów tego regionu. Nagrodą główną będzie m.in. weekend w warmińskim hotelu. Zwycięzcę konkursu, który potrwa do końca marca, wybiorą internauci. Regulamin będzie dostępny na stronie Olsztyn.com.pl.

– Na początek do mediów społecznościowych trafi kilka produkcji przygotowanych przez nas, ale liczymy, że już wkrótce wpłyną pierwsze propozycje konkursowe – dodaje Jarosław Krawczyk. – Liczymy też na kolejnych partnerów tego pomysłu, zarówno wśród członków Stowarzyszenia Szlak Świętej Warmii, jak i innych podmiotów i firm.

Gotowi do działania? Klipy czas tworzyć!

Regulamin konkursu