VI Festiwal Czytania

Zapraszamy na VI Festiwal Sztuki Czytania, który po raz pierwszy zawita do Dywit. Wydarzenie trwać będzie 3 dni, a udział w nim wezmą osoby czytające z całego województwa warmińsko-mazurskiego.

Program:
21.11.2019 (czwartek)

 • 09:00 WOJEWÓDZKI KONKURS SZTUKI CZYTANIA w kategoriach: klasy IV-VI, VII-VIII, szkoły średnie

 • 17:30 SPOTKANIE AUTORSKIE: „Pobawmy się w teatr z Tomaszem Gęsikowskim”, Biblioteka Dywity.


Tomasz Gęsikowski - absolwent warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Aktor filmowy i teatralny. Był związany z Teatrem Współczesnym w Warszawie. Ostatnio grał w musicalu „Nie ma Solidarności bez miłości” w reżyserii M. Wojtyszki w Teatrze Palladium w Warszawie. Grał w filmach produkcji francuskiej : „Memoire de Glace” i „Racine”, a obecnie przygotowuje się do zdjęć w angielskim filmie „Emigrants adventures’, w którym zagra m.in. u boku Hugh Granta. Szerszej widowni znany z ról w serialach: „Samo życie”, „Tango z aniołem”, „Regina”, „Czas honoru”, „Hotel 52″, „Ojciec Mateusz”. Zawodnik Aktorskiego Klubu Tenisowego. Odznaczony brązowym medalem przez Polski Związek Tenisowy za promocję tenisa w Polsce. Oprócz sportu jego hobby to sztuka i antyki.

 • 19:00 JUBILEUSZ 15.LECIA GAZETY DYWICKIEJ, sala widowiskowa GOK

 • 19:00 FOKUS NA DYWITY – finał konkursu fotograficznego, wernisaż zdjęć,


 

 

22.11.2019 (piątek)

 • 09:00-13:00 „BAŚŃ O RUMAKU ZAKLĘTYM” B. Leśmiana – czytanie performatywne przegotowane przez słuchaczy Studium Aktorskiego im. A. Sewruka w Olsztynie
  Reżyseria: Barbara Święcicka
  Występują: Bartosz Bednarczyk, Paweł Bilski, Antonina Cydzik, Maciej Kotlarz, Natalia Krystowska, Agata Pośnik, Aleksandra Tokarczyk

 • 18:00 MISTRZOWSKIE CZYTANIE – czyta Tomasz Gęsikowski

 • 18:00 WERNISAŻ MALARSTWA – „Między piętrami raju”Joanny Stępowskiej-Kuchty


Joanna Stępkowska-Kuchta absolwentka wydziału sztuki UWM obecnie instruktorka terapii zajęciowej w WTZ przy Stowarzyszeniu Wyjątkowe Serce, prowadzi warsztaty rękodzieła. Fotografia i malarstwo to jej pasje. Bierze aktywny udział w życiu Stowarzyszenia Warmińskich fotografów „Blur”. Malarstwem zajmuje się żeby wyrazić swoje myśli i emocje, które nie mieszczą się w ramach zwykłej codzienności. 20 obrazów powstało dzięki zachwytowi nad twórczością Chaagalla i witraży kościelnych z ich surową kolorystyką i grą światła. Obrazy które zobaczymy na wystawie to, jak mówi autorka: „Zapis malarski spod zaciśniętych powieki, widok plam gdy je nagle otwieramy: mieszają się kolory wrażenia i bezsensowne skojarzenia. Jestem w momencie gdy słyszę nowe życie...Nie ma nowego życia jest to samo., jedno, które nagle nie chce się zmarnować. Między piętrami raju jest moim otwarciem oczu na bliskich obcych, na dialog wewnętrzny i monologi w ciszy.”

 

23.11.2019 (sobota)

 • 10:00 WOJEWÓDZKI KONKURS SZTUKI CZYTANIA w kategorii : dorośli

 • 18:00 TEATR PRZY STOLIKU – Maciej Wojtyszko „Wznowienie”, czytają: Agnieszka Castellanos-Pawlak, Wiesława Szymańska-Niemaszek


Agnieszka Castellanos-Pawlak: absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni. Po szkole pracowała w gdyńskim Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej, a następnie w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie. Od 2007 roku w zespole Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Doceniona Złotą Maską - nagrodą publiczności Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie dla najpopularniejszego aktora w sezonie 2004/2005, nagrodą Teatralna Kreacja Roku 2007 za rolę Żony w spektaklu „Ich czworo”w reżyserii Giovanny’ego Castellanosa, nagrodą Teatralna Kreacja Roku 2011 za rolę Kobiety I w spektaklu „Tango Nuevo” w reżyserii Giovanny’ego Castellanosa.

Wiesława Szymańska-Niemaszek: od 1981 roku przez cztery lata pracowała w Olsztyńskim Teatrze Lalek. Potem trafiła do Radomia, od 1992 roku związana z Teatrem Jaracza w Olsztynie. Poza Teatrem jest współtwórczynią Literackiego Kabaretu „Młynek”. Doceniona nagrodą Teatralna Kreacja Roku 2000 - za rolę Edith Piaf w spektaklu „Edith i Marlene” w reżyserii Waldemara Matuszewskiego.

plakat zdjęcie gry T.Gesikowski 2 zdjęcie gry T.Gesikowski