V Wojewódzki Turniej Tańca Nowoczesnego WARMIA POWER 2015

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie wraz z Gminą Stawiguda zapraszają 21 listopada 2015 roku w sobotę o godzinie 15:00 na V Wojewódzki Turniej Tańca Nowoczesnego "Warmia Power", który odbędzie się w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Stawigudzie.

Impreza "WARMIA POWER" w Stawigudzie to już znana i prestiżowa marka z dziedziny tańca nowoczesnego. Świadczy o tym rosnące z roku na rok zainteresowanie turniejem. W roku ubiegłym gościło 15 zespołów i ponad 30 solistów z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Udział w V edycji zapowiedziała rekordowa ilość wykonawców: 19 zespołów i ponad 30 solistów. W sumie ponad 300 uczestników, drugie tyle publiczności- szczegóły na zamieszczonym poniżej plakacie.

Zespoły startują w trzech kategoriach wiekowych: do 11 lat, 12-15 lat, 15-20 lat. Dopuszczalne są wszystkie style tańca takie jak- jazz, funky, disco Dance, hip-hop, dancehall, pop oraz taniec współczesny. Ponadto odbywa się rywalizacja w kategorii solówek- tutaj mamy 2 kategorie tańca: disco dance i hip-hop. Występy oceni powołana przez organizatora komisja. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają puchary, a wszyscy dyplomy pamiątkowe. Popularność  w naszym kraju  tym tematem wzrasta, dzięki popularyzacji w mediach i panującej modzie na taniec nowoczesny, dlatego GOK Stawiguda liczy na obecność podczas turnieju wszystkich entuzjastów tańca nowoczesnego.

Głównym założeniem turnieju jest popularyzacja różnych form tańca nowoczesnego i ich walorów artystycznych. Uczestnicy oraz instruktorzy mają okazję wymienić swoje doświadczenia, nawiązać nowe znajomości. Atmosfera podczas turnieju jest niesamowita. Wielka radość, spontaniczność, uśmiech na twarzy wszystkich uczestników- to atrybuty młodości.

Nowością tej edycji będzie wykorzystanie zakupionego przez GOK Stawiguda profesjonalnego oświetlenia estradowego, dlatego tegoroczna edycja rozpoczyna się później, żeby uzyskać lepszy efekt, gdy już na dworze będzie ciemno. Jednym słowem zapowiada się niesamowite widowisko, którego nie można przegapić.

Warmia_Power_2015_regulamin