Utrudnienia na drodze powiatowej

W dniu dzisiejszym doszło do wypadku na drodze powiatowej nr 1464N na odcinku pomiędzy wiaduktem kolejowym w Ostrzeszewie, a Klebarkiem Małym. Kierowca pojazdu przewożący na naczepie niskopodłogowej kruszarkę o łącznej wadze około 40 ton, jadąc od Olsztyna nie zachował odpowiedniej ostrożności, w wyniku czego się przewrócił i naczepa wraz z kruszarką wpadła do rowu przydrożnego. Dodajmy, że na wiadukcie, przez który przejeżdżała ciężarówka, znajduje się znak B-18 - zakaz ruchu pojazdów o masie całkowitej większej niż 15 ton.

Na miejsce przyjechał zastęp OSP z Klebarka Wielkiego oraz Policja. Ponadto na miejsce przyjechał patrol WITD. W chwili obecnej trwają prace przygotowawcze do podniesienia pojazdu, a na miejsce został sprowadzony specjalny dźwig.

W trakcie wykonywania ww. prac droga będzie zamknięta w tym miejscu. Proponujemy objazd do Klebarka Małego, Klebarka Wielkiego i Silic od drogi krajowej 53 drogą powiatową nr 1468 w miejscowości Klewki do Klebarka Wielkiego oraz od drogi krajowej nr 16 przez Barczewo i Mikiny do Silic.

Objazdsdr