Urzędnicy starostwa na strzelnicy

09.05.2011

Reprezentacja Starostwa Powiatowego w Olsztynie wzięła udział w zawodach_ strzeleckich z okazji 66. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Zawody odbyły się w sobotę 7 maja na strzelnicy garnizonowej w Olsztynie. Nasza drużyna zajęła dobre 12 miejsce na 25 ekip zgłoszonych do zawodów.

Strzeleckie uczczenie 66. rocznicy zakończenia II wojny światowej to wspólna inicjatywa Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju w Olsztynie i Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Zawody rozgrywane były na położonych obok siebie strzelnicach Ligi Obrony Kraju i olsztyńskiego garnizonu Wojska Polskiego. Na strzelnicy LOK rywalizowali uczniowie kilkunastu olsztyńskich szkół średnich i wychowankowie domu dziecka. Do ich dyspozycji była broń sportowa (kbks-y) i praktycznie nieograniczona ilość amunicji. Można było więc postrzelać do woli. Na strzelnicy garnizonowej rywalizowali także dorośli, w tym drużyna Starostwa Powiatowego w Olsztynie. Oni musieli wykazać się celnym okiem strzelając z pistoletu wojskowego P-83 Wanad (na dystansie 25 metrów).
- Po raz pierwszy w życiu miałem przyjemność strzelać z broni krótkolufowej - mówi Krzysztof Matys, grafik olsztyńskiego starostwa. - I muszę przyznać, że celowanie było bardzo trudne i wymagało olbrzymiej precyzji.
Janusz Prucnal z wydziału budownictwa olsztyńskiego starostwa dodaje, że zawody to była jedna z form sprawdzenia siebie i swoich umiejętności.
- Atmosfera była wspaniała, pogoda dopisała, więc zabawa była przednia - mówi Janusz Prucnal.
Ostatecznie ekipa starostwa uplasowała się w środku stawki i zajęła dobre 12 miejsce na 25 ekip zgłoszonych do zawodów. Po zakończeniu strzelania zawodnicy mogli posilić się smaczną grochówką wojskową przygotowaną przez organizatorów. Zawody i Puchar Prezydenta Olsztyna zgarnęli zawodowcy, czyli Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

_

_