Radny Zbigniew Szczypiński wicewojewodą warmińsko-mazurskim

26.01.2024
Magdalena Bujewicz-Mydlak
Zbigniew Szczypiński - jeszcze do niedawna radny Powiatu Olsztyńskiego, a obecnie wicewojewoda warmińsko-mazurski, 26 stycznia wziął udział w Sesji Rady Powiatu w Olsztynie.
 
- Bardzo się cieszę, że tak ważne stanowisko pełni osoba, która wywodzi się z powiatu olsztyńskiego i doskonale zna jego potrzeby. Dziękuję za wieloletnie zaangażowanie w prace samorządu. Gratuluję awansu i liczę na dobrą współpracę, zwłaszcza w obszarze opieki zdrowotnej - mówił starosta olsztyński Andrzej Abako, który wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Jerzym Laskowskim i wicestarostą Joanną Michalską-Redą przekazał wicewojewodzie upominki związane z powiatem.
 
- Z drżącą ręką podpisywałem wniosek do komisarza wyborczego o rezygnacji z mandatu radnego. Z samorządem Powiatu Olsztyńskiego jestem związany, z krótką przerwą, od 1998 roku i ciągle pamiętam trudne, pierwsze lata jego funkcjonowania. Powiat, a zwłaszcza moje kochane Kobułty są nadal moim domem. Nie żegnam się więc, ale mówię "do widzenia" - podsumował swoje wystąpienie wicewojewoda Zbigniew Szczypiński, żegnając się z radnymi, nie szczędząc nikomu dobrego słowa.
 
Serdecznie gratulujemy panu wojewodzie objęcia zaszczytnej funkcji i życzymy efektywnej oraz satysfakcjonującej pracy na rzecz naszego województwa.
 
Zdj. Magdalena Bujewicz-Mydlak