Uczniowie z Olsztynka z wizytą w Centrum Nauki Kopernik

22.11.2011

Uczniowie powiatowego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku wraz z opiekunami mieli możliwość odwiedzenia Centrum Nauki Kopernika w Warszawie. Była to niepowtarzalna szansa na zbliżenie się do arcyciekawego świata nauki.

_

Na wizyty w Centrum Nauki Kopernik prowadzone są zapisy, a kolejka chętnych grup sięga przyszłego roku. Uczniom z Olsztynka dopisało szczęście.
- W ostatniej chwili ktoś zrezygnował i nasza młodzież, która znajdowała się na liście rezerwowej mogła wskoczyć w wolne miejsce - wyjaśnia Grażyna Małek, dyrektor szkoły w Olsztynku.

Oto jak opisują swoje wrażenia z wyjazdu młodzi ludzie:
Pierwsze co widzimy po wejściu do budynku to wielkie wahadło, dzięki któremu wiemy, że ziemia się kręci. Dalej widać kolejne stanowiska, m.in. z dziejów ludzkości np. możemy posłuchać odgłosów starożytnego rynku lub kuźni. W innym miejscu parteru poznamy działanie wody i wiatru, a na piętrze zobaczymy mnóstwo innych atrakcyjnych doświadczeń. Jest do obejrzenia aż osiem różnych wystaw, w których każdy może znaleźć coś dla siebie. Za najciekawszą i najbardziej stosowną dla widzów w naszym wieku można uznać wystawę pod tytułem RE: GENERACJA. Czekają w niej eksperymenty pozwalające zagłębić się w tajniki ludzkiej psychiki. Inne wystawy są również niewątpliwie ciekawe. Ze z dziwieniem i wielką ciekawością oglądaliśmy np. ogromne bańki mydlane, w których mogliśmy się nawet spróbować zamknąć, krzywy pokój, który optycznie nas pomniejszał lub powiększał czy symulator trzęsienia ziemi. Wszystkie eksperymenty i wystawy są niezmiernie ciekawe i pozwalają bardziej poznać otaczający nas świat.