Uczniowie z Dobrego Miasta na Peleponezie

15.07.2020

Covid im nie straszny! Pomimo 3-miesięcznego opóźnienia staże zawodowe uczniów Technikum w Dobrym Mieście znalazły swój szczęśliwy finał i grupa uczniów wyjechała na Peloponez do miejscowości Tolo.

Grecja już po raz czwarty jest miejscem odbywania staży. To właśnie tam można doskonale połączyć pożyteczne z przyjemnym. W terminie od 12 do 31 lipca 2020 r. Zespół Szkół w Dobrym Mieście realizuje staże w ramach programu Erasmus+, typ  akcji  Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego, projektu „Stażowo - zawodowo” (POWERVET-2019-1-PL01-KA102-063108). - Do Grecji wyjechała grupa 16 uczniów Technikum w Dobrym Mieście w zawodach  technik informatyk i ekonomista. Pracują dla firmy turystycznej White Blue Toure Service. Praca stażystów polega na optymalizacji wykorzystania zasobów firmy, minimalizacji kosztów, opracowaniu narzędzi informatycznych ułatwiających pracę biura - tłumaczy Andrzej Wonia, dyrektor Zespołu Szkół w Dobrym Mieście.

Ale nie tylko pracą wypełniony jest dzień uczniów. - Po lunchu jest czas na harce i zabawy w ciepłej wodzie Morza Egejskiego. Przewidziane są także wycieczki pozwalające poznać kulturę zarówno współczesną, jak i antyczną Grecji. Ich celem są Epodavros, Mykeny, Nafplio, Palamidi. Pogoda jest iście wakacyjna, nastroje dopisują i tylko żal, że te trzy tygodnie upłyną zdecydowanie za szybko - dodaje dyrektor Wonia.

Życzymy udanego pobytu!