Uczeń ZSR w Smolajnach zwyciężył w olimpiadzie rolniczej

Duży sukces Marcina Milkiewicza, ucznia powiatowego Zespołu Szkół Rolniczych w Smolajnach, który zajął pierwsze miejsce w eliminacjach okręgowych (II stopnia) 37. edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

_

Eliminacje okręgowe (II stopnia) XXXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, przeprowadzone w dniu 19 kwietnia 2013 roku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie przyniosły sukces Marcinowi Milkiewiczowi, uczniowi  Zespołu Szkół Rolniczych w Smolajnach. Marcin zajął pierwsze miejsce w bloku produkcja roślinna. Wysokie siódme miejsce w bloku produkcja roślinna zajął Krystian Kaźmieruk, a Michał Miąsko był siódmy w bloku produkcja zwierzęca.
Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Smolajnach uczestniczyli w blokach: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca i mechanizacja rolnictwa. Marcina do Olimpiady przygotowuje mgr inż. Hanna Zygmuntowicz. W przygotowaniach uczniów biorą również udział Sylwia Znamierowska i Andrzej Tunkiewicz. Organizatorem Olimpiady jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie działający w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Sportu, Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwem Środowiska. Zwycięzcy gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach OWiUR.
Rodz