Trzy kiermasze ozdób świątecznych w starostwie

06.12.2010

Bombki robione z nitek, anioły, czy karty świąteczne z batikami - to tylko część_ oryginalnych miniarcydzieł wykonanych przez wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żardenikach oraz podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Olsztynku, które będzie można kupić w Biurze Obsługi Interesanta starostwa w czasie trzech kiermaszy świątecznych w dniach 8, 14 i 15 grudnia. Wszystkie kiermasze ruszają o godz. 10.

Niepowtarzalne ozdoby świąteczne wykonane ręcznie przez wychowanków SOSW w Żardenikach oraz WTZ w Olsztynku od lat cieszą się olbrzymim zainteresowaniem wśród pracowników starostwa i interesantów. Nie inaczej powinno być i tym razem.
- Staramy się, żeby na każdym kiermaszu pojawiło się coś atrakcyjnego i wykonanego w nowych technikach - mówi Danuta Sibierska, dyrektor SOSW w Żardenikach.
Tym razem będą aż trzy okazje, żeby zaopatrzyć się w klimatyczne gadżety świąteczne, które mogą być świetnymi prezentami pod choinkę. W środę 8 grudnia od godz. 10 do 14 w Biurze Obsługi Interesanta na parterze starostwa (wejście od Placu Bema) wystawią się podopieczni WTZ w Olsztynku. Na kolejnym kiermaszu w dniu 14 grudnia (wtorek) w godz. od 10 do 14 zaprezentują się wychowankowie SOSW w Żardenikach. Dzień później, czyli 15 grudnia do starostwa ponownie zawitają uczestnicy WTZ w Olsztynku.
- Przyjedziemy ze świątecznymi stroikami, aniołkami z masy solnej, wyrobami szklanymi, rzeźbami z drewna, czy z choinkami z szyszek - informuje Helena Breczko, instruktor w WTZ w Olsztynku.
Na każdym z kiermaszy znajdzie się kilkaset drobiazgów, które w każdym domu wprowadzą niepowtarzalny, świąteczny klimat. Ozdoby będą sprzedawane w atrakcyjnych cenach, a pieniądze, które uda się zarobić, zostaną przeznaczone na zakup profesjonalnych materiałów do wykonania kolejnych ozdób na Wielkanoc. Serdecznie zapraszamy!