Tłumy na uczcie pierogowej

Na trzynastą Warmińską Ucztę Pierogową przybyły prawdziwe tłumy. Pyszne pierogi i dobra zabawa to niezawodny przepis na sukces.

17 sierpnia do Biesowa zjechało kilka tysięcy miłośników pierogów. Była to już 13. edycja wydarzenia, którego początki to zaledwie 2 tysiące przygotowanych pierogowych wyrobów. W tym roku gospodynie z sołectw: Biesowo, Czerwonka, Kobułty, Biskupiec Kolonie i Tejstymy (gm. Kolno) oraz Panie z Kół Gospodyń Wiejskich ze Stryjewa i Stanclewa przygotowały łącznie ok. 60 tysięcy sztuk tego przysmaku. Prawdziwym hitem były pierogi z sarniną i gęsiną, poza nimi najszybciej zniknęły też pierogi z kurkami. Można było spróbować również i tych bardziej tradycyjnych smaków jak z kapustą i grzybami, serem i szpinakiem, ruskich, czy z jagodami, kaszą gryczaną, twarogiem i brzoskwinią. Wszystkie cieszyły się ogromną popularnością i chociaż do stoisk tworzyły się kolejki, wszyscy cierpliwie i z uśmiechem wyczekiwali by móc złożyć zamówienie na swoje ulubione. Wśród sołectw biorących udział w Uczcie zorganizowany został tradycyjny już konkurs na najsmaczniejszego pieroga. Ostatecznie zwyciężyły pierogi z gęsiną, a bon o wartości 1000 zł ufundowany przez burmistrza Biskupca otrzymały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Stryjewa. Uczta pierogowa to również atrakcje dla dzieci, stoiska z rękodziełem i zabawkami, domowe wypieki. Nie zabrakło również konkursów dla publiczności, w których za odgadnięcie farszu czy podanie najlepszego przepisu na pierogi można było otrzymać atrakcyjne nagrody.

Jak co roku w bogatym programie imprezy nie zabrakło występów artystycznych. Od początku trwały tańce i wspólne śpiewy. A to za sprawą takich zespołów jak: Cover Band, Boma, Samokhin Band, Bartosz Abramski i Black Jack. Program artystyczny był tak bogaty, że zabawa taneczna trwała do późnych godzin nocnych.

– Serdecznie gratuluję gospodarzom wspaniałej organizacji już trzynastej edycji najsmaczniejszego wydarzenia w naszej gminie oraz wszystkim którzy serwowali nam swoje pyszne pierogowe wyroby. Wkład wniesiony przez wszystkie sołectwa biorące udział w tym wydarzeniu przyniósł wspaniały efekt. Kolejna Warmińska Uczta Pierogowa okazała się sukcesem – mówił burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.

Więcej zdjęć - link.

foto: Gmina Biskupiec