Szpital w Biskupcu po raz kolejny wyróżniony!

Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza w Biskupcu znalazł się w złotej setce najlepszych szpitali w kraju według rankingu Rzeczpospolita oraz Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Placówka w Biskupcu zajęła 31 miejsce, a wśród szpitali powiatowych najwyższą lokatę w województwie warmińsko-mazurskim.

Do tegorocznego rankingu zgłosiło się ponad 240 szpitali, około jedna trzecia wszystkich funkcjonujących w Polsce. Punktowane były takie obszary jak: zarządzanie, opieka medyczna, jakość usług, komfort pobytu pacjenta, czy certyfikaty jakości.
- Szpital w Biskupcu stale się rozwija, ma doskonałych fachowców i wysoką jakość usług – mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński. – W zeszłym miesiącu placówka została wyróżniona certyfikatem jakości Ministra Zdrowia, teraz znaleźliśmy się w setce najlepszych szpitali w Polsce. To z pewnością bardzo dobre informacje dla naszych pacjentów – dodaje starosta.
W ostatnich latach placówka przeszła gruntowne remonty. Powstał nowy oddział ginekologiczno-położniczy, wyremontowano oddział ortopedyczny i internistyczny, zakupiono specjalistyczny ambulans wraz z wyposażeniem, doposażono szpital w aparaturę medyczną oraz przeprowadzono informatyzację placówki.
- Staramy się cały czas podwyższać jakość naszych usług, dbamy o finanse, poprawiamy się organizacyjnie. Efekty tej pracy są widoczne m.in. w rankingach – mówi Marek Pietras p.o. dyrektora Szpitala Powiatowego w Biskupcu. – Szkoda, że nie przekłada się to na wysokość kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Moglibyśmy leczyć rocznie w szpitalu do dwóch tysięcy pacjentów więcej – dodaje dyrektor.

W szpitalu w Biskupcu funkcjonuje 11 oddziałów oraz 10 poradni specjalistycznych. Leczy się w nim rocznie około 9 tysięcy pacjentów.