Szlak Świętej Warmii ponownie na targach turystycznych

27.11.2023

Jedno z najpiękniejszych i najlepiej zorganizowanych stoisk! Takie komentarze słyszeliśmy z wielu ust podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Turystycznych w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Tym razem naszą piękną Warmię promowaliśmy razem z przedstawicielami gmin członkowskich stowarzyszenia Szlak Świetej Warmii. Oj, działo się...

Tegoroczna, 29. już, edycja targów odbyła się w dniach 23-25 listopada. Krajem partnerskim w organizacji wydarzenia była Rumunia, która zaprezentowała się m.in. podczas oficjalnego otwarcia targów. W tej części imprezy zostały też wręczone odznaczenia "Za Zasługi dla Turystyki i Sportu". Osoby odwiedzające targi miały okazję zapoznać się z ofertą turystyczną krajów z całego świata, obejrzeć charakterystyczne dla danej kultury stroje, skosztować potraw i napojów, a nawet posłuchać lokalnej muzyki. Nie zabrakło prelekcji i dyskusji na temat aktualnych problemów turystyki. Targom towarzyszył Festiwal Podróżników, podczas którego podróżnicy i blogerzy turystyczni opowiadali o swoich podróżach i dzielili się doświadczeniami.

Stoisko przygotowane przez Powiat Olsztyński przyciągnęło wielu miłośników podróżowania, nie brakowało też konkretnych pytań o możliwości zorganizowanego wypoczynku na Warmii. Wśród gości znaleźli się m.in. Igor Bodiu - ambasador Republiki Mołdawii w Polsce, Andrzej Gut-Mostowy - sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Tomasz Szypuła - prezes Ptak Warsaw Expo oraz Olga Valcov.

- Udział w targach turystycznych to doskonała promocja Szlaku Świętej Warmii. Cieszę się, że w tym roku dołączyły do nas gminy Gietrzwałd, Dobre Miasto, Olsztyn, Olsztynek, Jeziorany, Pieniężno i Stawiguda, a także warmińscy przedsiębiorcy i rękodzielnicy. Przenieślismy na Mazowsze "kawałek" Warmii i zdecydowanie mieliśmy się czym pochwalić. Pokazaliśmy Warnijskie Kunsztyki i częstowaliśmy słodyczami, wypiekami, a nawet napitkami. Dodatkowym magnesem była świetna atmosfera na stoisku, jaką udało nam się stworzyć. Opowiadaliśmy o urokach Warmii oraz tutejszych atrakcjach historycznych, przyrodniczych i kulinarnych - podsumował Andrzej Abako, starosta olsztyński.