Szkoła Podstawowa w Ameryce wygrywa mobilną pracownię komputerową!

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że SZKOŁA PODSTAWOWA DLA DZIECI PRZEWLEKLE CHORYCH PRZY WOJEWÓDZKIM SZPITALU REHABILITACYJNYM W AMERYCE wygrała mobilną pracownię komputerową w Ogólnopolskim Konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” organizowanym przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) - operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE).

Celem Konkursu było:

1) przeprowadzenie akcji szkoleniowej, która miała na celu rozwój ponadpodstawowych kompetencji cyfrowych uczniów, w tym umiejętności ściśle informatycznych,

2) pobudzanie kreatywności uczniów,

3) promowanie interdyscyplinarnej współpracy w szkole.

Zadania konkursowe polegały na realizacji kursów dostępnych na stronie internetowej Organizatora przez jak największą liczbę uczniów z danego etapu edukacyjnego w szkole (kursy e-learningowe na temat bezpieczeństwa w sieci) oraz przygotowaniu pracy konkursowej.

Szkoła Podstawowa w Ameryce została laureatem Konkursu w kategorii klas 7-8, gdzie tematem przewodnim było: Bezpieczni w sieci „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy”. W ramach Konkursu uczniowie mieli za zadanie przygotować hasła kampanii w mediach społecznościowych, kierowanej do nastolatków, wraz z przykładowym postem (treść i grafika) dotyczącym rodzajów cyberzagrożeń, z którymi można zetknąć się w sieci oraz sposobów ochrony przed cyberatakami.