Święto Policji w Olsztynie

30.07.2015
28 lipca Komenda Miejska Policji w Olsztynie zorganizowała obchody Święta Policji. W uroczystości wzięła udział starosta olsztyński Małgorzata Chyziak, która w imieniu samorządu podziękowała funkcjonariuszom za ich pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. - Bycie policjantem to rodzaj misji, służby drugiemu człowiekowi, pełnionej często w sytuacji zagrożenia własnego życia. To nieustanna konieczność samokształcenia i doskonalenia umiejętności, a przy tym ciężka praca wymagająca doskonałej kondycji fizycznej i psychicznej. Dziękuję za Państwa zaangażowanie, odwagę i ofiarność - mówiła starosta.

Gospodarzem uroczystości był Komendant Miejski Policji w Olsztynie  mł. insp. Mieczysław Wójcik. - Życzę nam wszystkim, by policyjny mundur zawsze kojarzył się z honorem, wysokim poziomem kultury i troską o godność drugiego człowieka. Z okazji święta proszę przyjąć życzenia bezpiecznych służb, optymistycznego patrzenia w przyszłość, a nade wszystko dobrego zdrowia - zwrócił się do swoich pracowników komendant.

W obchodach wzięli też udział wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu olsztyńskiego, prezydent Olsztyna oraz przedstawiciele innych służb mundurowych i Kościoła oraz Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie. Trzech funkcjonariuszy zostało odznaczonych medalami "Za Długoletnią Służbę", dwóch otrzymało brązowy medal, a jeden srebrny. Natomiast medale "Zasłużonego Policjanta" otrzymało aż 11 policjantów. 158 funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe.

2 tygodnie wcześniej podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji odznakę "Zasłużony dla Policji" przyznawaną przez Minister Spraw Wewnętrznych otrzymał Zbigniew Załuski, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. Wyróżnienie wręczył z-ca Komendanta Głównego Policji. Gratulujemy!

Święto KMP 2015  kmp2

fot. Wiadomości Gazeta Warmińska