Świątecznie we Wrzesinie

22 grudnia 2015 r. przejdzie w szkole podstawowej we Wrzesinie jako piękny, niezapomniany i pełen wrażeń dzień. Wtorkowym przedpołudniem odbyły się tam aż dwie ważne uroczystości.


Pierwszą z nich było pożegnanie wieloletniej nauczycielki języków obcych - Barbary Banas, która z końcem tego roku przeszła na zasłużoną emeryturę. Pani Barbara była związana z wrzesińską szkołą przez 37 lat. Zaczynała swoją karierę jako nauczyciel języka rosyjskiego, by następnie uczyć kolejne pokolenia dzieci i młodzieży języka angielskiego.
- Zakończenie pracy zawodowej to niezwykle doniosły moment w życiu każdego nauczyciela - podkreślił dyrektor placówki, Jarosław Liberadzki. - Proszę przyjąć wyrazy gorących podziękowań za Pani wieloletnią pracę, za wysiłek i trud wychowawczy.


Do podziękowań włączyli się także nauczyciele, rada rodziców oraz społeczność szkolna, organizując specjalne występy artystyczno-wokalne. W imieniu wójta gminy oraz samorządu gminnego przedstawicielka działu kadr UG Jonkowo, Monika Biskupska wręczyła bukiet kwiatów, życząc długich lat radości i realizacji osobistych planów oraz zamierzeń.
2Drugą uroczystością, która miała miejsce w szkole były jasełka w wykonaniu uczniów klas III-VI. Nie od dziś wiadomo, że Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale przede wszystkim dzieci. Zebrana publiczność szkolna, jak również przybyli rodzice oraz goście mogli obejrzeć zaaranżowane sceny z przygotowań do Wigilii. Świąteczne akcenty związane z strojeniem drzewka świerkowego, przygotowanie wigilijnego stołu miały przypomnieć i wyjaśnić symbolikę związaną z Bożym Narodzeniem. Gra młodych aktorów przepełniona była otwartością, szczerością i prostotą, a śpiewane kolędy wprawiły uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój. Pomysłodawcą oraz koordynatorem przedstawienia był nauczyciel religii Jacek Kowalski.
3 4