Świąteczne nastroje nagrodzone

14.01.2020

Do Starostwa Powiatowego w Olsztynie na moment powrócił duch Bożego Narodzenia, a wszystko za sprawą wizyty wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żardenikach, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym "Świąteczne nastroje".

Z autorami najciekawszych prac spotkali się Andrzej Abako - starosta olsztyński, Joanna Michalska - wicestarosta i Barbara Guga - dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej w starostwie. Młodzieży towarzyszyły Anna Chyżyńska - dyrektor ośrodka i Odetta Ostapczuk - plastyk, koordynator konkursu.

Inicjatywa kierowana była do uczniów SOSW i ich rodzin. - To już kolejna edycja konkursu, którego celem jest rozwijanie i kształcenie wyobraźni plastycznej, pobudzanie aktywności twórczej, wrażliwości artystycznej oraz propagowanie twórczości osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem naszych podopiecznych. Wpłynęło bowiem 50 prac, spośród których komisja wyłoniła 7 najciekawszych - mówiła Anna Chyżyńska, dyrektor SOSW w Żardenikach.

Spotkanie było okazją do rozmów nie tylko na temat konkursu, ale też bieżącej sytuacji w ośrodku. Okazuje się bowiem, że ów realizuje projekt zawodowy, dzięki któremu wychowankowie mogą zdawać egzamin uprawniający do kierowania skuterem, nauczyć się sztuki baristycznej, czy też pracy w zakresie kelnerstwa czy stylizacji paznokci. - Dziękuję za Wasze zaangażowanie i pracę. Niedługo do Was przyjadę i chętnie wypiję kawę przygotowaną zgodnie z rzemiosłem baristów - mówił Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Do młodzieży zwróciła się też Joanna Michalska, wicestarosta. - Cieszę się, że mamy takich zdolnych uczniów, dzięki którym choinka w naszym urzędzie była wyjątkowo piękna, bo Wasze prace zawsze są niezwykłe. Dziękujemy za to oraz za inne wykonane przez Was przedmioty, które zdobią również nasze gabinety. Zawsze jesteście tu mile widziani, a i my chętnie Was odwiedzimy - powiedziała wicestarosta, która w imieniu Zarządu Powiatu wręczyła laureatom konkursu dyplomy i upominki.

Zwycięzcy konkursu:

  • Łukasz Chorzępa
  • Krystian Szalast
  • Patryk Mazan
  • Katarzyna Borys
  • Daniel Szatkowski
  • Marta Jalowska
  • Szymon Budny.