Sukcesy gimnazjalistów

Na mapie przedmiotowych konkursów w województwie warmińsko-mazurskim, uczniowie gimnazjum w Jonkowie wyraźnie zaznaczają swoją aktywność. Wśród laureatów znaleźli się Kacper Kozłowski z klasy IIIc (język polski, Wiedza o Społeczeństwie, historia) i Aleksandra Adamczyk z tej samej klasy (WOS).  Aleksandra jest jednocześnie finalistką wojewódzkiego etapu konkursu z geografii, laur finalisty przypadł też Joannie Haak z klasy IIIb (fizyka) i Konradowi Chudzikowi z klasy II a (język niemiecki).

Uczniowie zostali przygotowani do udziału w konkursach przez swoich nauczycieli: Małgorzatę Kinach (WOS i geografia), Iwonę Szymańską (język polski), Katarzynę Żokowską (fizyka), Agnieszkę Sawicką (język niemiecki) i Roberta Syrwida (historia).

- Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom i finalistom. Życzę sukcesów w dalszym etapie edukacyjnym oraz spełnienia marzeń o nauce w wybranej przez Was szkole.Dziękuję nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursów, za piękne lata pracy -  wcale niełatwe, za cierpliwość w przekazywaniu wiedzy tym, którzy nie bardzo widzieli sens takiego syzyfowego działania, za serce i uśmiech, bez którego nie byłby sukcesów – mówi dyrektor Gimnazjum w Jonkowie Jolanta Kamińska.