Sukces uczennicy z Olsztynka

19.01.2014
Duży sukces Marty Leszczyńskiej, uczennicy IV klasy Technikum Hotelarsko-Gastronomicznego z Zespołu Szkół w Olsztynku na etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w Gdyni. Uczennica powiatowej szkoły zajęła trzecie miejsce, najwyższe spośród wszystkich uczestników z Warmii i Mazur.

Uczniowie z 12 szkół województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego wzięli udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, która odbyła się 15 stycznia w Gdyni.
O awans do etapu ogólnokrajowego rywalizowały m.in. Zespół Szkół Morskich z Gdańska, Zespół Szkół Ekonomicznych z Olsztyna, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Kwidzynia, Zespół Szkół Ekonomicznych z Tczewa, Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu z Lęborka, Zespół Szkół nr 6 z Ełku, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 ze Słupska, Zespół Szkół Zawodowych z Lidzbarka Warmińskiego, Zespół Szkół Ekonomiczno-Rolniczych z Bytowa, czy Zespół Szkół nr 1 z Władysławowa. Powiat Olsztyński reprezentowały dwie uczennice Zespołu Szkół w Olsztynku: Joanna Kucińska i Marta Leszczyńska. Po zaciętej rywalizacji stojącej na wysokim poziomie znakomite trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej zajęła Marta Leszczyńska.
- Marta jako jedyna uczennica ze szkół naszego regionu znalazła się w ścisłej czołówce – mówi Ewa Orłowska, dyrektor ZS w Olsztynku. – W chwili obecnej czekamy na wyniki z pozostałych ośmiu okręgów i trzymamy mocno kciuki, żeby nasza uczennica zakwalifikowała się do etapu centralnego.
Warto tylko nadmienić, że w dziewięciu etapach okręgowych olimpiady udział wzięło 377 uczniów z całej Polski. Finał centralny odbędzie się w kwietniu w Kołobrzegu.

zsolsztynek1