Sukces chóru z Olsztynka w Chełmnie!

27.01.2014
Olsztynecki Chór Kameralny pod kierunkiem Marii Gronkiewicz zdobył Brązowe Pasmo na IX Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie w województwie kujawsko-pomorskim. Gratulujemy wyróżnienia!

Mieszkańcy powiatu znają Olsztynecki Chór Kameralny z wielu występów w Olsztynku i okolicach. Ostatnio chór z Olsztynka wystąpił m.in. z repertuarem patriotycznym w czasie Powiatowej Wigilii Święta Niepodległości, która odbyła się 10 listopada pod olsztyńskim starostwem. W sobotę 18 stycznia chór wziął udział w IX Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie. W wydarzeniu, które odbyło się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chełmnie wzięło udział kilkanaście chórów z całej Polski. Przedstawiciele powiatu olsztyńskiego zaprezentowali się z dobrej strony, co zaowocowało przyznaniem nagrody Brązowego Pasma.
- Zdobyliśmy 70 na 100 możliwych punktów co przełożyło się na Brązowe Pasmo i nagrodę ufundowaną przez jedną z lokalnych firm – mówi Janusz Dembiński, członek chóru, a także radny powiatowy i członek Zarządu Powiatu w Olsztynie.
Przesłuchania konkursowe oceniała komisja w składzie: Przewodniczący – prof. Leszek Bajon, prof. Roman Grucza, dr hab. Iwona Wiśniewska-Salamon oraz Sekretarz – Adam Czaster.

chór 2