Studenci Collegium Medicum w Szpitalu w Biskupcu

Studenci olsztyńskiego Collegium Medicum będą odbywać praktyki zawodowe w Szpitalu Powiatowym im. Jana Mikulicza w Biskupcu.

- Szpital w Biskupcu jest dobrze wyposażony, posiada bardzo dobrą kadrę, ale jednocześnie chciałby się otworzyć na studentów kierunków lekarskiego i pielęgniarskiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego . Prowadzę rozmowy na ten temat z profesorem Wojciechem Maksymowiczem, który widzi sens w takiej formie działania oraz korzyść dla przyszłych lekarzy i pielęgniarek, a przede wszystkim pacjentów. Dyrektor szpitala Marek Pietras też jest otwarty na współpracę  - mówi starosta olsztyński Andrzej Abako.

Szpital w Biskupcu od lat klasyfikuje się w tzw. "Złotej Setce" najlepszych szpitali w kraju. Placówka ciągle się rozwija, ostatnio wprowadziła e-usługi ułatwiające kadrze medycznej leczenie, a samym pacjentom zdobywanie informacji na temat swojego stanu zdrowia. Dzięki decyzjom radnych Powiatu Olsztyńskiego w szpitalu trwa budowa Bloku Operacyjnego, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Centralnej Sterylizatorni. Wartość inwestycji to 23 mln zł.