Stawigudiada 2012 po raz dziewiętnasty!

13.07.2012
Stulecie OSP Stawiguda, występ iluzjonisty, kabaret „Grupa Rafała Kmity” i_ koncerty Dariusza Bernatka i legendarnego Tercetu Egzotycznego – to niektóre atrakcje 19. edycji festynu gminnego Stawigudiada 2012, który odbędzie się w sobotę 14 lipca na parkingu w centrum Stawigudy.

Kolejna edycja festynu gminnego odbędzie się 14 lipca na parkingu w centrum Stawigudy. Pierwszy raz festyn został zorganizowany w tym miejscu rok temu i w opinii wielu osób miejsce się sprawdziło. Wzorem roku ubiegłego oprócz części rozrywkowej będą też uroczystości rocznicowe, bowiem w tym roku przypada 100-lecie powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Stawigudzie. W związku z powyższym obchody rozpoczną się mszą świętą o godzinie 11.00 w Kościele w Stawigudzie, następne strażacy przemaszerują na plac przed sceną i rozpocznie się część oficjalna - musztra paradna, wręczenie nagród i medali zasłużonym strażakom. Całość zakończy koncert tematyczny i występ Orkiestry Dętej z Lubawy.
Na godzinę 15.00 zaplanowano kolejny piękny jubileusz: 10-lecie powstania chóru „Legenda”. Powstał w roku 2002 przy GOK w Stawigudzie, przez cały ten czas szefem i dyrygentem jest Wiktor Żołnierek. Trudno wymienić wszystkie sukcesy, czy nagrody zdobyte w tym czasie. Oprócz koncertów w wielu miejscach Polski, występowali w Niemczech i na Litwie. Po części oficjalnej usłyszymy koncert jubileuszowy w wykonaniu szacownych jubilatów, następnie wystąpią zaproszone zespoły: chór „Moderato” z Barczewa i stawigudzka kapela „Kosejder”.
Około godziny 17.00 rozpocznie się część rozrywkowa festynu. Jak zwykle nie zapomniano o najmłodszych widzach i dla nich wystąpi iluzjonista Łukasz Ogonowski z pokazem czarnej magii. Po występie zaprosimy dzieci na blok konkursów i zabaw. Pierwszą gwiazdą będzie pochodzący ze Skarżyska-Kamiennej wokalista Dariusz Bernatek. W jego wykonaniu usłyszeć będzie można przeboje lat 60 i 70-tych, takich wykonawców, jak Czesław Niemien, Czerwone Gitary, Skaldowie, Stan Borys, Wawele i wielu innych.
Następnym punktem programu będzie coś dla miłośników kabaretów i to takich przez „Duże T”, czyli GRUPA RAFAŁA KMITY - kabaret założony w 1993 roku, działający w Krakowie przy Teatrze STU.
Wraz z zapadającym zmierzchem atmosfera będzie coraz cieplejsza, a to w związku z koncertem zaproszonej gwiazdy, zespołu TERCET EGZOTYCZNY. Powstał we Wrocławiu w 1963 roku i jest najdłużej istniejącym zespołem w Polsce. Trzonem zespołu i kompozytorem większości przebojów był Zbigniew Dziewiątkowski a główną wokalistką Izabella Skrybant. Zespół wykonuje przeboje muzyki latynoskiej i swoje kompozycje.         
Po tym wspaniałym koncercie wybuchnie kolejna atrakcja, czyli tradycyjny pokaz ogni sztucznych a po nich bal po gwiazdami.