Stawiguda wysoko w rankingach

 „Gazeta Wyborcza” sprawdziła, jak żyje się na Warmii i Mazurach i jak zmienił się region w ostatnich latach. W rankingu wyróżnia się gmina Stawiguda.

Dziennikarze wzięli pod lupę kwestie dotyczące cen nieruchomości, koszt życia na Warmii i Mazurach czy dostępność do przedszkoli. Sprawdzili też, ile nowych meldunków przybyło w ubiegłym roku w stolicy regionu, a także porównali gminy pod kątem liczby mieszkańców - gdzie jest ich najwięcej, a gdzie najmniej. Okazało się, że w tym rankingu wyróżniają się gminy wokół Olsztyna, czyli z powiatu olsztyńskiego. Najwyższe saldo migracji w całym województwie było w gminie Stawiguda. Stawiguda też  prowadzi w innym rankingu – jest gminą najbogatszą pod względem dochodów budżetu na jednego mieszkańca.

Dziennikarze „Gazety Wyborczej” w artykule zaznaczają, że Stawiguda „to może być najlepszy adres w województwie, nie tylko na prowadzenie biznesu, ale też na życie”. Warto przekonać się dlaczego. Raport można przeczytać we wtorkowym wydaniu Gazety lub online - https://biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,26287703,stawiguda-z-kosmosu-i-slomki-z-filtrem-warmia-i-mazury-nie.html