Spotkanie z Włodzimierzem Kowalewskim

Burmistrz Olsztynka oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynku serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Włodzimierzem Kowalewskim – jednym z najciekawszych współczesnych polskich prozaików.


Włodzimierz Kowalewski (ur. 11.11.1956 r. w Olsztynku) pisarz, publicysta radiowy, autor słuchowisk, scenarzysta filmowy. Autor m.in. powieści („Bóg zapłacz!”, „Excentrycy”, „Ludzie moralni”), tomów opowiadań („Cztery opowiadania o śmierci”,„Powrót do Breitenheide”, „Światło i lęk”). Jego książki wydawano na Węgrzech i w Austrii, tłumaczenia prozy publikowano w węgierskich, litewskich, niemieckich i rosyjskich pismach literackich.


Powieść „Excentrycy” została w roku 2015 przeniesiona na ekran przez J. Majewskiego, zdobywając Srebrne Lwy na 40. Festiwalu Filmowym Gdynia.


Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Bałtyckiego Centrum Pisarzy i Tłumaczy w Visby; ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


Laureat m.in. polsko-niemieckiej nagrody literackiej im. S.B. Lindego, Literackiego Wawrzynu Warmii i Mazur, nagrody za scenariusz słuchowiska radiowego na festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie, nagrody za twórczość radiową im. Maryny Okęckiej-Bromkowej, dwukrotnie nominowany do „Paszportu” „Polityki”, trzykrotnie do Literackiej Nagrody „Nike”.


Spotkanie z autorem odbędzie się 3 marca /czwartek/ o godz. 17:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Olsztynku. Wstęp bezpłatny.