Spotkanie noworoczne w Osnabrück z nowym starostą

10.01.2012

Starosta Mirosław Pampuch wrócił z dorocznego spotkania noworocznego, które organizuje od lat partnerski Powiat Osnabrück. Była to okazja do pierwszego spotkania z nowym starostą dr Michaelem Lübbersmannem. W skład polskiej delegacji wszedł też Artur Wrochna, burmistrz Olsztynka, który zaprosił do partnerskiej współpracy burmistrza gminy Dissen.

_

Zaprzyjaźnieni szefowie samorządów z Polski i Niemiec od wielu lat spotykają się w Osnabrück zawsze w pierwszy weekend Nowego Roku. Nie inaczej było tym razem. Na czele delegacji powiatowej stał Mirosław Pampuch, starosta olsztyński. Do Niemiec wybrali się także przedstawiciele Olsztynka, przedostatniej gminy, która nie ma partnera w Powiecie Osnabrück, a także Ewa Orłowska, dyrektor Zespołu Szkół w Olsztynku współpracującego z Angelaschule w Osnabrück. Starosta olsztyński po raz pierwszy spotkał się z wybranym we wrześniu 2011 nowym starostą dr Michaelem Lübbersmannem.
- Zostaliśmy miło przyjęci przez nowego starostę, który zadeklarował chęć dalszej współpracy z Powiatem Olsztyński - mówi Mirosław Pampuch. - Oczekujemy na dużą delegację z nową Radą Powiatu Osnabrück podczas czerwcowego Festiwalu Partnerstw.
Rozmowy toczyły się także na temat współpracy w zakresie turystyki. Strona niemiecka jako udziałowiec dużego kompleksu wypoczynkowego Alfsee rozmawiała na temat podjęcia współpracy pomiędzy Alfsee i podobnym kompleksem wypoczynkowym w powiecie olsztyńskim. Starosta Mirosław Pampuch spotkał się też ze Stowarzyszeniem Byłych Mieszkańców Powiatu Olsztyńskiego. Z kolei burmistrz Artur Wrochna rozmawiał w gminie Dissen z burmistrzem Hartmut'em Nümann'em o nawiązaniu współpracy pomiędzy gminą Dissen, a Gminą Olsztynek. Burmistrz Olsztynka zaprosił niemieckich przyjaciół do odwiedzenia gminy w czasie Dni Olsztynka.

_