Śladami bohaterów Marvela

Tegoroczna V Filmowa Gra Miejska w Olsztynku przeszła do historii. W piątek 2 czerwca miasteczko znalazło się pod szczególną opieką, zagościli w nim bowiem superbohaterowie komiksów i filmów Marvela - Spider-Man, Batman, Hulk, Iron Man, Kapitan Planeta i inni. Przez niemal cztery godziny uczestnicy gry szukali ich śladów, wykonując po drodze szereg zadań.

- W grze wzięło udział sześćdziesięciu uczniów ze wszystkich szkół w Olsztynku - Szkoły Podstawowej, Gimnazjów, Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Hotelarsko - Gastronomicznego oraz Gimnazjum w Stawigudzie. W dziesięciu grupach przemierzali okolice i zakątki Olsztynka. Zadania były różne, wymagały zarówno dobrej kondycji, jak i wyobraźni. Uczestnicy między innymi rzucali frisbee do celu, pisali i wykonywali piosenki, układali z puzzli postać Spider Mana, rekonstruowali rękę Iron Mana, rozwiązywali zagadki i rysowali kalambury do filmów. W lokalnym kinie superbohaterowie stracili głos, więc trzeba było dubbingować ich kwestie, do wybranych przez organizatorów fragmentów filmów i komiksów. W trakcie gry trzeba było też szukać wskazówek, które mogłyby pomóc stworzyć własnego superbohatera - opowiada Magdalena Rudnicka, lider Filmoteki Szkolnej z Zespołu Szkół w Olsztynku.

V Filmowa Gra Miejska zakończyła się w Pracowni Filmoteki Szkolnej. Na miejscu uczestnicy zabawy wzięli jeszcze udział w quizie filmowym, wykazując się znajomością filmów o superbohaterach. Na wytrwałych miłośników świata postaci Marvela czekała pizza przekazana przez Restaurację Ratuszową. Grę zorganizowali uczniowie LO, Technikum HG, Gimnazjum SPSK, Gimnazjum im. Noblistów Polskich i Szkoły Podstawowej, pod patronatem CEO, Filmoteki Narodowej, która ufundowała upominki dla uczestników gry.

20170602_135931 received_672829066245208 received_1738286439805118 received_1995541917340257