Samorządowcy sadzili las

25.04.2019
W tym roku Lasy Państwowe obchodzą piękny jubileusz 95-lecia. Leśnicy z Nadleśnictwa Stare Jabłonki postanowili uczcić rocznicę w sposób, którego efekt pozostanie na co najmniej następne 120 lat. W sadzeniu lasu, bo o nim mowa, wzięli udział samorządowcy z Powiatu Olsztyńskiego - członek zarządu Powiatu Jacek Szydło i Aneta Świeczkowska, dyrektor Wydziału Gospodarowania Środowiskiem w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. 

W środę 24 kwietnia pracownicy nadleśnictwa, ich rodziny wraz z dziećmi, zaproszeni goście, przedstawiciele parlamentu, władz wojewódzkich, powiatowych, samorządowych, miejscowych szkół, przedsiębiorstw współpracujących z Lasami Państwowymi, przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, spotkali się na terenie Leśnictwa Laski, żeby wspólnie posadzić nowy, młody las. Nadleśniczy Ryszard Grzywiński przywitał zebranych, następnie zastępca nadleśniczego Marian Ramczykowski wraz z leśniczym Piotrem Neugebauerem zademonstrowali poprawnie posadzić drzewko z zakrytym systemem korzeniowym tak, aby mieś pewność, że praca będzie wykonana prawidłowo i sadzonki się przyjmą.

Uczestnicy spotkania przystąpili ochoczo do pracy. Dorosłym pomagały także dzieci, które szczególnie dbały o to, żeby posadzony nowy, młody las miał jak najlepsze warunki wzrostu. Spotkanie przebiegało w miłej, przyjaznej atmosferze. Była to doskonała okazja do zrobienia czegoś, co przetrwa lata i będzie służyło następnym pokoleniom, produkując tlen i pochłaniając dwutlenek węgla, a przy tym tworzyć się będzie drewno. Drewno, bez którego nie możemy się przecież obejść.(Zdjęcia i tekst za: www.stare-jablonki.olsztyn.lasy.gov.pl)