Samochód na dobry początek roku szkolnego

03.09.2019

W szkołach powiatu olsztyńskiego, jak i w całym kraju, zabrzmiał pierwszy dzwonek. W Zespole Szkół Rolniczych z siedzibą w Dobrym Mieście inauguracja roku szkolnego przebiegła wyjątkowo uroczyście. Powodem był samochód, który placówce przekazał starosta olsztyński.

Mowa o busie marki Volkswagen, który w sierpniu Andrzej Abako odebrał który w sierpniu Andrzej Abako odebrał z rąk dyrektora diecezjalnego Caritasu Osnabrück Franza Lotha. Pojazd jest bowiem darem niemieckich przyjaciół dla powiatu olsztyńskiego.

- Bus był co prawda używany, ale jest sprawny i w dobrym stanie, co potwierdzają badania techniczne przeprowadzone w Niemczech. Po przerejestrowaniu będzie wykorzystywany do przewozu przede wszystkim ludzi, w tym uczniów, ale nie tylko. Samochód jest wyposażony w hak, który umożliwi montaż przyczepy do przewozu koni, co w przypadku szkoły o charakterze rolniczym i z własną stadniną, ma znaczenie – powiedział starosta Abako.

Z prezentu cieszy się dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych. – Szkoła ma na stanie kilkunastoletnią Skodę Fabia, która jest już mocno wysłużona. Drugi samochód więc bardzo nam się przyda, tym bardziej, że będzie wozić  uczniów na praktyki szkolne, które odbywają się w oddalonych od szkoły gospodarstwach rolnych. Z kolei możliwość transportu koniowozu sprawi, że Szkolny Klub Jeździecki „Galop”, funkcjonujący przy szkole, będzie uczestniczył w imprezach hippicznych. Dziękujemy za ten samochód, to taki dobry prezent na dobry początek nowego roku szkolnego – oceniła Agnieszka Gołębiowska-Węckowicz.

Podczas uroczystości starosta w imieniu władz Powiatu Olsztyńskiego życzył bezpiecznego i szerokiego wykorzystania busa VW, ale przede wszystkim udanego roku szkolnego. – Niech dziesięć kolejnych miesięcy wypełnią pozytywne i inspirujące chwile, które będą motywować do dalszej pracy i nauki. Nagrodą niech będzie rozwój, wiedza i lepsza znajomość świata, ale też nawiązane przyjaźnie. Wszystkim Państwu – kadrze pedagogicznej, pracownikom administracji, a przede wszystkim uczniom życzę wielu sukcesów w rozpoczynjącym się dziś roku szkolnym – mówił A. Abako.