Rusza termomodernizacja budynku PSD w Barczewie

Z myślą o środowisku i oszczędności finansów Powiat Olsztyński zrealizuje projekt Termomodernizacji budynku Obwodu Drogowego w Barczewie. Starosta olsztyński 30 maja podpisał z marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego umowę na dofinansowanie projektu ze środków unijnych.

Wartość projektu wynosi ponad 1 mln zł. 81% kosztów, czyli 835,7 tys. zł pokryje dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2016-2020. Wkład własny Powiatu to 196 tys. zł.

- Termomodernizacja obiektu, z którego korzysta na co dzień  Powiatowa Służba Drogowa, oznacza wymianę stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych, izolację ścian zewnętrznych, docieplenie stropodachu, wymianę ogrzewania, wentylację mechaniczną i montaż instalacji automatycznej regulacji oświetlenia. Projekt pozwoli nam znacznie zredukować koszty utrzymania budynku, w szczególności z zakresie opłat za energię. Istotne jest też dla mnie to, że w ten sposób możemy działać na rzecz ochrony przyrody i zasobów środowiska - podkreśla starosta Andrzej Abako.

Podpisanie umowy na realizację projektu odbyło się w Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olsztynie. Do dofinansowania zakwalifikowało się 28 projektów na łączną kwotę 75 mln zł. - Wspieramy region poprzez Wasze projekty i działania. Główny blok to termomodernizacja, ale są też 4 projekty edukacyjne. Dziękuję Państwu za aktywne wdrażanie unijnego programu - mówił do samorządowców marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. W uroczystości wzięli także udział wicemarszałek Miron Sycz, zaś po stronie powiatu olsztyńskiego wicestarosta Joanna Michalska oraz skarbnik Lucyna Kozikowska.

Termomodernizacja budynku Obwodu Drogowego w Barczewie ma się zakończyć w 2020 roku.