Rusza przebudowa skrzyżowania w Jarotach

11.06.2021
Na tę inwestycję czekają nie tylko mieszkańcy gminy Stawiguda. Mowa o przebudowie skrzyżowania ulic Bartąskiej, Złotej i Stawigudzkiej w miejscowości Jaroty w ciągu drogi powiatowej nr 1372N.

Furtką do pozyskania środków na inwestycję była realizacja zadania w formule „zaprojektuj i zbuduj”. Polega ona  na stworzeniu przez wykonawcę dokumentacji projektowej na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego przekazanego przez Zamawiającego, a dalej uzyskania pozwolenia na realizację inwestycji drogowej i wykonanie robót budowlanych.

- W ramach zadania na krzyżówce ulic Bartąskiej, Złotej i Stawigudzkiej zostanie wybudowane rondo o wymiarach i parametrach dostosowanych do natężenia i struktury ruchu na tym skrzyżowaniu. Powstanie też pełna infrastruktura towarzysząca, czyli m.in. przejścia dla pieszych, chodniki i zatoki autobusowe – wymienia Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Wartość całkowita umowy na wykonanie zadania to ponad 3,6 mln zł. Dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi prawie 2,3 mln zł, pozostałą część, czyli 1,3 mln zł zapłacą solidarnie po połowie samorządy Powiatu Olsztyńskiego i Gminy Stawiguda.

Wczoraj została podpisana umowa z wykonawcą zadania, czyli firmą KATOPI Sp. z o.o. To oznacza, że wkrótce w Jarotach pojawi się sprzęt i rozpoczną się roboty drogowe. Planowany termin zakończenia inwestycji to grudzień 2023 roku.

Przebudowa skrzyzowania w Jarotach - projekt