Rusza konkurs "Równać szanse"

27.01.2014
Nawet do 40 tysięcy złotych mogą zdobyć organizacje pozarządowe z małych miejscowości na realizację ciekawych projektów dla młodzieży w wieku od 13 do 19 lat. O dotacje można się starać z Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego „Równać Szanse 2014”. Termin składania wniosków to 10 marca 2014 roku.

Rusza Ogólnopolski Konkurs Grantowy Programu „Równać Szanse 2014” na projekty dla młodych ludzi. Takie, o których będzie głośno w całej okolicy! Takie, które odmienią życie uczestników! Takie, z których to oni sami będą dumni! Nieważna jest dziedzina – ważny jest rozmach, zaangażowanie i samodzielność młodych ludzi.
Udział w Programie „Równać Szanse 2014” to prestiż i dowód profesjonalizmu. Twórcą programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a prowadzi go Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży – najlepsze rekomendacje i najlepsze towarzystwo, gdy chce się zyskać status naprawdę skutecznej organizacji.
Wygrana w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym to dotacja do 40 tys. zł na projekt 15-miesięczny (trwający od 1 lipca 2014 roku do 30 listopada 2015 r.). Działania realizowane w ramach projektu powinny być adresowane do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej (13-19 lat). W konkursie mogą brać udział organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji) z małych miejscowości do 20 tys. mieszkańców.
Termin składania wniosków upływa 10 marca 2014 roku. Informacje o konkursie i dostęp do formularza aplikacyjnego czekają na stronie internetowej: www.rownacszanse.pl
W Programie „Równać Szanse” chodzi o wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Kończąc swój udział w ciekawym projekcie muszą zyskać poczucie, że zrobili coś nowego, ważnego i dającego pewność siebie; że zdobyli umiejętności cenne w ich obecnym i dorosłym życiu. Muszą uwierzyć, że zrobili krok właśnie w tym kierunku.