Rozmowy o dobromiejskiej kulturze

Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście zaprasza w czwartek 20 października na spotkanie z Elżbietą Bilińską-Wołodźko.

W nawiązaniu do tradycji i historii dobromiejskiej kultury rozmowa o perspektywach działalności  kulturalnej. Spotkanie z autorką wielu przedsięwzięć kulturalnych, niekwestionowanym autorytetem, animatorką kultury, wspaniałym człowiekiem.
ELŻBIETA BILIŃSKA-WOŁODŹKO to osoba bardzo zasłużona dla kultury Dobrego Miasta, regionu Warmii i Mazur, z którym związała całe swoje życie zawodowe i społeczne. W latach 1972-1983 rozpoczęła pracę jako instruktorka kulturalno - oświatowa w Zakładowym Domu Kultury „Warfama” w Dobrym Mieście. Jako osoba charyzmatyczna, znakomita organizatorka i pasjonatka pracy została w roku 1984 dyrektorem utworzonego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. To za jej sprawą ta instytucja kultury zaliczana była do wyróżniających się w regionie i w kraju. W tym roku została odznaczona prestiżową odznaką Zasłużony dla kultury polskiej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

CKB w Dobrym Mieście, Salon Artystyczny, ul. Górna 1a - godz. 18:00.