Rekordowy „Muzyk – pierwsza klasa”!

15.10.2014
Zapraszamy na konkurs "Muzyk - pierwsza klasa".  W tym roku komisja przesłucha rekordową liczbę 85 uczestników z czterech województw. Chętnych było dużo więcej, ale przesłuchania trwają jeden dzień, w związku z tym liczba miejsc jest ograniczona.

Organizatorem konkursu są: Powiatowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Dywitach, Stowarzyszenie MeloFani, Rada Rodziców przy PSM w Dywitach i Olsztynku. Patronat nad wydarzeniem objął starosta olsztyński Mirosław Pampuch. Przesłuchania konkursowe odbędą się  w środę 15 października od godz. 8.30 do 17.00 w filii PSM w Olsztynku, ul. Górna 5 (Gimnazjum w Olsztynku).

Uczniowie będą sklasyfikowani w trzech kategoriach:

I – dzieci w wieku od 6 do 9 lat
II – od 9 do 16 lat
III – zespoły kameralne

Koncert laureatów rozpocznie się tego samego dnia o godz. 19.00

Oceniać uczestników będą znakomici instrumentaliści, wśród nich Cezary Konrad – perkusista, kompozytor, aranżer, uznawany za jednego z najlepszych polskich perkusistów jazzowych.

„Muzyk – pierwsza klasa” to jedyny w Polsce konkurs dla absolwentów pierwszych klas szkół muzycznych, w związku z tym można wziąć w nim udział tylko raz w życiu. Jego celem jest mobilizacja do występów publicznych i zaprezentowanie zdobytych umiejętności przed szerszą publicznością.

- Z roku na rok wzrastają ranga i zasięg konkursu - mówi Janusz Ciepliński, dyrektor PSM I stopnia w Dywitach. – W tej edycji mamy uczestników z czterech województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, pomorskiego i mazowieckiego. Ze względu na duże zainteresowanie konkursem postanowiliśmy, że w przyszłym roku przesłuchania potrwają dwa dni.