Recital Marka Wąsika z pieśniami Bułata Okudżawy

„Dopóki ziemia kręci się, dopóki jest tak, czy siak, Panie, ofiaruj każdemu z nas, czego mu w życiu brak…”. Słowa „Modlitwy” Bułata Okudżawy w latach 70. śpiewał chyba każdy student. A że utwory jednego z najsłynniejszych bardów pełne są ponadczasowych wartości, członkowie Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Pojezierze” w Barczewie postanowili je upowszechnić młodemu pokoleniu.


W niedzielę 31 maja o godz. 15:00 w tutejszej Galerii Sztuki SYNAGOGA odbędzie się recital Marka Wąsika. W programie znalazły się najbardziej znane i uwielbiane przez publiczność utwory Bułata Okudżawy.
- To pierwszy tego typu recital w Synagodze, ale już dziś wiem, że możemy się spodziewać wielu słuchaczy – mówi Krystyna Szter, przewodnicząca Stowarzyszenia, również radna Powiatu Olsztyńskiego. – Wczoraj spotkałam się z osobami, które z nostalgią wspominają czasy studenckie i to, jak spędzali czas przy muzyce Okudżawy. Obiecali, że przyniosą płyty winylowe pieśniarza. Cieszę się na to wydarzenie, bo wiem, jak wiele piękna i mądrości jest w tych utworach. Chciałabym, żeby młode pokolenie też odnalazło w nich coś swojego. W końcu muzyka łączy ludzi, więc niech połączy również pokolenia.


Wstęp na koncert jest bezpłatny.